טובה קררו ז"ל (צילום: תיעוד מבצעי מד"א \ פייסבוק)
טובה קררו ז"ל | צילום: תיעוד מבצעי מד"א \ פייסבוק

החשוד בהצתתה למוות של אחות קופת חולים כללית טובה קררו, סיפר לחוקרים לאחר שנעצר כי לא התכוון לפגוע באיש. "הקשיש שסובל מבעיות נפשיות טוען כי לא הייתה לו כל כוונה לפגוע באנשי הצוות הרפואי, וכי לא שפך חומר דליק על האחות", ציינה עורכת הדין המייצגת אותו מטעם הסנגוריה הציבורית, אופיר כתבי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"לטענתו הוא רק רצה לפגוע ברכוש כדי לזעוק על הסבל שנגרם לו ולקבל סיוע מהרשויות", הוסיפה עורכת הדין של הקשיש בן ה-78.

בתוך כך, החברים, המטופלים והשכנים של טובה קררו, האחות בת ה-55 מחולון, קיבלו בהלם את הידיעה על מותה. המכרים מספרים על אחות טובה ונעימה, שקיבלה את פניהם מדי יום במרפאה, ומזועזעים מהרצח הנורא.

קופת החולים בחולון הפכה שוב לזירה משטרתית (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
זירת הרצח בחולון, הבוקר | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

חניתה רונן, שכנתה של קררו מזה 14 שנה סיפרה לחדשות 2 Online כי "היא הייתה אישה מקסימה שתמיד הייתה עם חיוך על הפנים תמיד דורשת בשלום כולם". רונן הוסיפה כי "טובה הייתה נחמדה מאוד, חייכנית ועדינה שתמיד שואלת לשלום כולם ותמיד מזמינה לשתות איתה קפה".

"היא הייתה חברותית ואוהבת אדם", ציינה שכנתה של קררו. "בכל שישי הייתה יוצאת עם סירים ונוסעת למשפחה לארוחת שבת. אין לי דבר רע לומר עליה. אני מזועזעת, רק בן אדם ללא לב יהיה אדיש למה שקרה. מהבוקר כששמעתי על מה שקרה הייתה לי מועקה בלב. הייתה לי הרגשה שזאת היא והתפללתי שלא, אבל לצערי זה פגע באישה המדהימה הזאת. אני לא מפסיקה לחשוב עליה".

רונן תהתה מדוע החשוד ברצח, שככל הנראה מעורער בנפשו, לא היה סגור במוסד. "אני לא מופתעת בכלל ועוד יותר מזועזעת שבמקום כזה שצריך שתהיה אבטחה אין", ציינה השכנה. "זה רק היה שאלה של זמן עד שדבר כזה יקרה. אם הוא חולה נפש מה הוא עושה בחוץ חופשי. כואב לי הלב עליה ועל משפחתה. לא מגיע להם צער שכזה".

זירת האירוע בחולון (צילום: דיווחי הרגע)
"הייתה אחות מדהימה" | צילום: דיווחי הרגע

גם סבטה, מכרה של טובה, הדגישה בשיחה עם חדשות 2 Online את אופייה הייחודי של קררו. "אני בהלם. היא הייתה לקוחה שלי כבר 4 שנים. כל המשפחה קררו הם הלקוחות שלי. הם אחלה אנשים שלא פגשתי בעולם. על אף אחד לא אמרו מילה רעה או עשו רע למישהו. הייתה הולכת לבתים של אנשים ולעשות להם עזרה ראשונה. אישה מדהימה, אימא וסבתא טובה".

"היא קודם כל דאגה לכולם ורק אחר כך לעצמה", הוסיפה סבטה. "כל הזמן הייתי אומרת לה שתדאג לעצמה, ורק עכשיו היא התחילה לחיות לנסוע לחו"ל אחרי שלא הייתה מרשה לעצמה מרוב שהייתה נותנת לילדים שלה". 

לימור, שהכירה אף היא את קררו, סיפרה שהייתה אחת הנשים המדהימות שהכירה. "תמיד הייתה מוכנה להקשיב ולעזור", אמרה. "אני ממש מזועזעת שהיא נפלה קורבן".

עמית, מטופלת בקופת החולים, מספרת שמבחינתה טובה תמיד הייתה עבורה הפנים של קופת החולים ותמיד התנהגה במקצועיות ואדיבות. פזית, עוד מטופלת של קררו אמרה שנהגו לקרוא לה "טובל'ה", שטיפלה בה ובמשפחתה במשך שנים במסירות. "היא הייתה מדהימה וטובת לב, חייכנית ונעימה שטיפלה גם באבי במסירות רבה תמיד מקצועית וחייכנית. ממש עצוב".

מיטל ציינה בעמוד הפייסבוק שהיא לא מפסיקה לבכות מהבוקר: "טובה הייתה האחות שלי מאז שאני זוכרת את עצמי", כתבה.

לפנייה לכתבת: Avivitm@ch2news.co.il