ארז עמדי לוי (צילום: דוברות המשטרה)
רס"ב לוי ז"ל | צילום: דוברות המשטרה

השוטר שנהרג הבוקר (רביעי) בעימותים האלימים באום אל-חיראן הוא רס"ב ארז (עמדי) לוי ז"ל. לוי הועלה לדרגת רב סמל בכיר לאחר מותו, כך נמסר מדוברות המשטרה, כשבמותו היה בדרגת רס"מ. הוא יובא למנוחות מאוחר יותר היום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן מסר כי יגיע להלווייתו של לוי. "אני אלך היום לכבד את רס"ב ארז לוי בדרכו האחרונה", כתב ארגן בעמוד הפייסבוק שלו. "ארז נרצח בעת מילוי תפקידו והוא בן 34 בלבד. זהו יום כואב למשפחתו, לחבריו ולכולנו".

"אני מבקש לומר דווקא ברגע הזה לאיימן עודה וליתר חברי הרשימה המשותפת שהגיעו להלהיט את הרוחות הבוקר: הדם הזה גם על ידכם", המשיך השר. "זו אמירה חמורה, אני יודע - אבל לא חמורה כמו מעשיכם ביום הזה. אתם חרפה למדינת ישראל".

גם נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס למותו של לוי. "אנחנו בעיצומו של אירוע נורא בו נרצח השוטר רס"ב ארז לוי זכרו לברכה בידי מחבל בפיגוע טרור נפשע", מסר. "בשעה קשה זאת, לב כולנו עם המשפחה האבלה ואנו מתפללים להחלמתם המהירה של השוטרים הפצועים".

"שוחחתי הבוקר עם המפכ"ל, רב ניצב רוני אלשיך, ועם ראשי הציבור הערבי", המשיך הנשיא. "עלינו להפריד בצורה ברורה בין פיגוע הטרור הקשה שאירע הבוקר לבין פעולות אכיפת החוק והריסת המבנים הבלתי חוקיים ושאינם ניתנים לאישור. בטרור יש להילחם ביד קשה וללא פשרות, ויש למגר את שורשיו הרעים בכל מקום שהם".