בניין גלי צה"ל, ארכיון (צילום: יואב סטולר, חדשות)
השדרנית הביעה הזדהות - ופוטרה. גלגלצ | צילום: יואב סטולר, חדשות

הפוסט וההדחה: שדרנית גלגלצ חן אלמליח, פרסמה היום (רביעי) בעמוד הפייסבוק שלה פוסט תמיכה באירוע הדריסה במהלך עימותים בין כוחות הביטחון לתושבים ביישוב אום אל חירן שבנגב. בתגובה לדבריה, מפקד גלצ ירון דקל הודיע כי החליט על סיום העסקתה באופן מיידי. "למי שמביע תמיכה בדריסת שוטר - אין מקום להימנות עם שדרי גלצ וגלגלצ", אמר דקל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אלמליח, תקליטנית המחזיקה ברצועת שידור שבועית בתחנה הצבאית, עוסקת לרוב במוזיקת פופ במזרח התיכון וכן בתכנים תרבותיים בפריפרייה. במסגרת הפוסט שהעלתה היא הזדהתה עם הנהג הדורס באירוע בו נהרג השוטר ארז (עמדי) לוי. "גם אני הייתי דורסת שוטר אם היו מפנים אותי בכוח מהבית כדי לבנות יישוב לאנשים חזקים ממני", כתבה אלמליח.

הפוסט שכתבה אלמליח
הפוסט שכתבה אלמליח | צילום:
הודעת מפקד גלצ
הודעת מפקד גלצ | צילום:

זמן קצר לאחר שפרסמה את הפוסט, הודיע מפקד גלי צה"ל על הפסקת שידוריה של אלמליח במסגרת גלגלצ ואף צייץ על כך בחשבון הטוויטר שלו. מיד לאחר מכן מחקה אלמליח את הפוסט המדובר מעמוד הפייסבוק שלה והעלתה הודעה במקומו, בו תקפה את מבקריה.

תגובת אלמליח לאחר הסרת הפוסט
תגובת אלמליח לאחר הסרת הפוסט | צילום:

"מחקתי את הפוסט כי מה שנותר ממנו זו הכותרת האלימה מבלי יכולת לקיים דיון מורכב על האלימות שמופנית כלפי האזרחים", הסבירה. "כולם קורבנות, המפונים והשוטרים, הפשעים הגרועים ביותר נעשים בחסות החוק. ולכל חבריי, אבירי זכויות המזרחים שפינוקו אותי ב'מחמאות' - אתם עלובים ואתם מאכזבים יותר מכולם. צדק הוא צדק, וכל אחד יכול למצוא את עצמו בקלות קורבן של התעמרות ממסדית. קחו את המחאה שלכם וקפלו אותה חזרה לבוידעם. צביעות".