גזענות באל על (צילום: משה שי, פלאש 90, חדשות)
"הטייסים חזרו לשבש טיסות" | צילום: משה שי, פלאש 90, חדשות

שוב שיבושים באל על: הנהלת החברה טוענת כי למרות ההסכם שנחתם עם הטייסים, בו הם התחייבו כי לא ישבשו יותר את הטיסות, הם שבו היום (שבת) לשבש את לוח הזמנים. "הפכו את הנוסעים לבני ערובה", נכתב בהודעה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

מההנהלה נטען כי הלילה נאלצה החברה לבטל את הטיסה למוסקבה, לניו יורק ולבוסטון בנוסף לשתי טיסות מטען וטיסה לניו יורק שבוטלה ביום חמישי. עוד נטען כי הטייסים שיבשו הדרכות ופגעו בעמיתיהם לאחר שהחברה הוציאה לחופשה כ-10 מדריכים שביטלו הדרכותיהם בבת אחת בטענה של מחלה.

"השיבושים נעשו על אף המשא ומתן"

לוח טיסות בנתב"ג. ארכיון
לוח טיסות בנתב"ג. ארכיון | צילום:

בהנהלה מסרו כי השיבושים נעשו על אף המשא ומתן שמתנהל בימים האחרונים בחסות יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן בנושא הסדרת מעמדם של טייסים ותיקים שהגיעו לגיל 65 ואינם יכולים עוד לטוס בעקבות אימוץ התקנות הבינלאומיות האוסרות טיסה מעבר לגיל 65. "אנו מצפים מנציגות הטייסים שלא להפוך כל אי הסכמה במשא ומתן לעיצומים גלויים או סמויים", נמסר מההנהלה. "דבר הפוגע בחברה, בעובדים ומעל לכל בקהל לקוחותינו אשר הופכים בעל כורחם ל'בני ערובה'".

מוועד טייסי אל על נמסר: "הנהלת החברה משקרת לנוסעים: אנחנו, הטייסים, איננו נוקטים שום עיצומים, אנחנו מקיימים את כל הטיסות אליהן אנו רשומים מראש. הנכון הוא שלאף טייס, שלא רשום בכלל לטיסה ספציפית ומקפיצים אותו לטיסת "ספיישל" באמצע יום ההולדת של בתו, אין שום מוטיבציה לעשות זאת. במיוחד, בזמן שההנהלה זורקת לזבל באכזריות, תוך הפרת הסכמים, את הקברניטים והטייסים הכי מנוסים - בני ה-65 וכאשר ההנהלה מפחיתה בבריונות חד צדדית את שכרם בשני שלישים. הנהלת החברה הורסת בכך את חברת אל-על, החברה שהיא הבית שלנו".