"סיקור מוגבר בידיעות אחרונות" (צילום: משה שי / פלאש 90)
"הפרסומים הפתיעו אותנו" | צילום: משה שי / פלאש 90

שעות לאחר חשיפת חדשות 2 על כך שארנון (נוני) מוזס הוא איש העסקים שעומד במרכז תיק 2000 ושהשיחה בינו לבין ראש הממשלה הוקלטה לבקשת נתניהו - העורך הראשי של ידיעות אחרונות מגיב להתפתחויות. במייל שהפיץ הערב (ראשון) לכלל חברי המערכת כתב רון ירון: "הפרסומים היום הפתיעו אותנו".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"לי, לעורכי ולכתבי העיתון לא היה מושג על שיחה שהתקיימה לפי הפרסומים בין מו"ל העיתון לראש הממשלה", כתב ירון. "מטבע הדברים, מכיוון שלא ידענו עליה - גם לא יכולנו 'להתנהג בהתאם'. כל מה שמתפרסם בידיעות אחרונות עומד בכללים עיתונאיים - ונובע משיקולים מקצועיים. כך היה תמיד וכך יהיה גם בעתיד".

רון ירון (צילום: מרים אלסטר / פלאש 90, חדשות)
"לא היה לנו מושג על השיחה". רון ירון | צילום: מרים אלסטר / פלאש 90, חדשות

קודם לכן פרסמנו שמי שהקליט את השיחה בין נתניהו למוזס היה ארי הרו, בזמנו ראש הלשכה של נתניהו. ההקלטה בוצעה לבקשת נתניהו ובידיעתו והגיעה לידי חוקרי המשטרה במהלך החקירות של ארי הרו, שם תפסו את הטלפון הסלולרי שלו וכן מסמכים ומחשבים אישיים.

בנימין נתניהו וארי הרו (צילום: פלאש 90, מרים אלסטר)
בנימין נתניהו וארי הרו | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר

גורם ברשויות האכיפה ששוחח עם חדשות 2 אמר: "זו שיחה מגעילה, שיחה של תן וקח, שמצד אחר המו"ל של ידיעות מבטיח סיקור חיובי ומן הצד האחר ראש הממשלה אומר 'אני אדאג לך בעניין חוק ישראל היום'".

שרה נתניהו גם נגד נוני מוזס (צילום: רוני שוסטר, פלאש 90, חדשות)
הפגישה הוקלטה. נוני מוזס | צילום: רוני שוסטר, פלאש 90, חדשות

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן קיבלו את ההקלטה לידיהם לפני חודשים ארוכים. בניגוד לדעתם של חוקרי המשטרה ואנשי פרקליטות מחוז ירושלים, ניצן ומנדלבליט מסתייגים בשלב זה מקביעה נחרצת כי מדובר בפרשה פלילית חמורה.