רק בנס זה לא נגמר באסון: תאונות הדרכים עולות לכותרות לרוב רק כשמדובר בתאונה קטלנית או במצב של נפגעים רבים, אך רובנו לא מודעים עד כמה התופעה באמת רווחת. כך למשל אתמול (שלישי), בצומת אחיהוד בצפון, נהג חצה ברמזור אדום, התנגש ברכב - ופגע בהולך רגל שחיכה לחצות את הכביש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המצלמות של חברת "נתיבי ישראל" שצילמו את התאונה ממחישות עד כמה קרוב היה האסון שנמנע. בתיעוד נראה רכב דוהר ללב הצומת שניות ארוכות אחרי שהרמזור התחלף לאדום, ואחרי שפגע במכונית שנכנסה לצומת בצורה תקינה, המשיך והעיף את עובר האורח על הרכב הסמוך.

למרבה המזל, אף אחד לא נפגע בצורה קשה בתקרית. כשכוחות מד"א הגיעו לזירה, נמסר להם מהמשטרה כי הפצועים פינו את עצמם עצמאית מאחר שהם נפגעו באורח קל בלבד. הנהג הפוגע עוכב לחקירה.

"מקרה זה הינו דוגמא חיה כי היסח דעת רגעי עשוי לגרום לאירוע קטלני", איציק עייש, ראש אגף בטיחות בחברת "נתיבי ישראל". "אנו ב'נתיבי ישראל' בונים ומתחזקים תשתיות דרכים ברמות הגבוהות בעולם אך לגורם האנושי המהווה 98% מתאונות הדרכים אין תחליף וחובת כל אחת ואחד לזכור זאת בכל רגע נתון בו אוחזים בהגה".

עייש, קצין משטרה בדימוס ששירת בשורת תפקידים באגף התנועה, יוצא בקריאה לנוהגים: "קחו אחריות ואל נא הפנו אצבע מאשימה. זיכרו כי מדובר בחיים שלכם והסובבים אתכם. רגע קטן של התעסקות שאינה בנהיגה עשוי לגבות הרס משפחות לעד".