קלרה לוי, אלמנתו של רב סמל בכיר ארז לוי ז"ל, שמצא את מותו בעימותים ביישוב אום אל חיראן שלשום (רביעי), דוחה את הטענה שהאירוע לא היה פיגוע. "בעלי נרצח. נקודה", היא אומרת היום. "בעלי לא נהרג. בעלי נרצח בעת מילוי תפקידו. אני יודעת מי זה בעלי. הוא יגן על כל אחד בגוף שלו. הוא הראשון להיות בפנים, הוא הראשון לתת".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ב-4:20 לפנות בוקר שלשום היא התעוררה לאחר שבעלה יצא למשמרת לילה. משהו בהרגשה שלה, כך היא מספרת, היה לא טוב. "רצתי מהחדר לראות אולי קרה משהו לאימא שלי", תיארה. "ראיתי שהיא ישנה טוב, חייכתי. בדקתי את הילדים וראיתי שהם ישנים טוב, חייכתי. סימסתי לבעלי".

"בוא לישון", היא כתבה לבעלה. הוא משיב לה: "הלוואי". היא כותבת לו בחזרה: "אוהבת אותך חיים שלי, תשמור על עצמך". זמן קצר לאחר מכן היא כבר שומעת בחדשות על האירוע הקשה בנגב, ומסמסת לבעלה, שכבר אינו בחיים: "ארז, ראיתי בחדשות שיש פינוי בנגב, הרוג אחד. תתקשר דחוף, אני דואגת".

ארז עמדי לוי (צילום: דוברות המשטרה)
ארז לוי ז"ל | צילום: דוברות המשטרה

אז כבר לא הייתה תשובה, וזמן קצר לאחר מכן כבר נשמעה הדפיקה האיומה בדלת של קציני המשטרה. "פתחתי לו את הדלת ואמרתי לו: 'אני פותחת לך בתנאי שתגיד לי שהוא פצוע, הוא זה שפצוע ואני ארים אותו. אם לא, אתה מסתלק מכאן".

ארז וקלרה לוי הכירו באמצעות חבר משותף, זו הייתה אהבה ממבט ראשון. חודש אחרי הפגישה הראשונה שלהם, הוא כבר הציע לה נישואים. "הוא טוען שהוא הרגיש שאני אהיה האימא של הילדים שלו", היא מספרת. "גם אני הרגשתי ככה".

"אם יתברר שלא היה פיגוע, צריך להתנצל" (צילום: רויטרס)
זירת האירוע בנגב, אתמול | צילום: רויטרס

עכשיו, אחרי האסון הנורא הזה, לוי נותרה לבדה עם שני ילדיהם הקטנים, ילדה בת חמש ופעוט בן שנתיים. היא לא יודעת איך תגדל אותם בצל הטרגדיה. החברים ליחידה של ארז עוטפים אותה באהבה, אבל היא יודעת שזה רק זמני. "בסופו של דבר, כל אחד ילך לפינה החמה שלו, וזה בסדר", היא אומרת. "אני זאת שאשאר להתמודד עם שני ילדים, וזה בסדר. זה גורלי".