מני יצחקי (צילום: פלאש 90)
ניצב מני יצחקי, ארכיון | צילום: פלאש 90

ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ניצב מני יצחקי, יפרוש עוד השנה מהתפקיד הרגיש - כך הודיעה היום (שני) רשמית המשטרה. יצחקי הוא אחד משישה בכירים במשטרה שיפרשו בקרוב, בהם גם מפקד מחוז תל אביב ניצב משה (צ'יקו) אדרי.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

יצחקי מכהן כבר יותר משלוש שנים בתפקיד רב ההשפעה, ולאחרונה שב שמו לכותרות כאשר היה אחד מהבכירים שדנו במידע שהתקבל על ראש הממשלה בנימין נתניהו: היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט עדכן לאחרונה כי יצחקי הציג בפניו "מידע שהתקבל בעניינים שונים" - מידע שהוביל לבדיקה נגד נתניהו, שהפכה לחקירה. דבר פרישתו הצפויה פורסם לראשונה באתר "וואלה!".

כמו כן נקשר שמו של יצחקי לפרשה שפורסמה בערוץ 10 בחודש יוני האחרון: לפי הדיווח, יצחקי אסף חומרים על חשדות לעבירות פליליות מצד חברי כנסת. כתבנו גיא פלא חשף כי ב"מסמך יצחקי", המכיל מידע פלילי לכאורה שיש בידי אגף החקירות במשטרה על 120 חברי הכנסת, מופיע בין היתר מידע בגין ביצוע עבירות פליליות לכאורה על ידי השר הממונה על המשטרה - השר גלעד ארדן. 

יצחקי בן ה-60, נשוי ואב לשניים, הוא בעל תואר ראשון מאוניברסיטת בן גוריון ותואר שני מאוניברסיטת חיפה: הוא התחיל את שירותו במשטרת ישראל ביחידות המודיעין המיוחדות "הסמויות" כמפקד היחידות במחוז ירושלים והדרום. כמו כן הוא ביצע תפקידי מודיעין נוספים בהם סגן ראש ימ"ר יהודה ושומרון, ראש מפלג סמים ימ"ר תל אביב, ראש ימ"ר ירושלים וראש חטיבת המודיעין במשטרת ישראל.

משה צ'יקו אדרי. נפגש עם עו"ד פישלר (צילום: פלאש 90, חדשות)
ניצב משה אדרי, ארכיון | צילום: פלאש 90, חדשות

כמו כן, לפי אתר המשטרה, במהלך שרותו נשלח יצחקי ללימודים כנציג משטרת ישראל במכללה לביטחון לאומי. בין היתר ביצע שורה של תפקידי פיקוד בכל מרחבי ירושלים: סגן מפקד מרחב דוד, מפקד מרחב מוריה, מפקד מרחב ציון וסגן מפקד מחוז ירושלים.

עוד בפורשים לגמלאות מסגל הפיקוד הכללי של המשטרה, כחלק מסבב המינויים: מפקד מחוז תל אביב, ניצב משה (צ'יקו) אדרי; מפקד מחוז חוף, ניצב עמוס יעקב; יועצת המפכ"ל לענייני נשים, תנ"צ יעל אידלמן; היועץ המשפטי של משטרת ישראל, תנ"צ שאול גורדון ונשיאת בית הדין למשמעת של משטרת ישראל, תנ"צ רחל אדלסברג. "הקצינים הבכירים יפרשו לגמלאות ממשטרת ישראל במהלך שנת 2017, לאחר שירות ממושך במגוון תפקידי ליבה פיקודיים ומקצועיים בארגון", נמסר מהמשטרה.