בניין גלי צה"ל, ארכיון (צילום: יואב סטולר, חדשות)
השדרנית הביעה הזדהות - ופוטרה. גלגלצ | צילום: יואב סטולר, חדשות

הפוסט, ההדחה והסערה: שדרנית גלגלצ חן אלמליח כתבה אתמול בפייסבוק "גם אני הייתי דורסת שוטר אם היו מפנים אותי בכוח מהבית כדי לבנות יישוב לאנשים חזקים ממני" - מסר שהתפרש כתמיכה בדריסת השוטר ארז (עמדי) לוי ז"ל באום אל חיראן. אמש (רביעי) כתבה אלמליח פוסט נוסף בו הבהירה את כוונתה ותקפה את התנהלות מפקד גלי צה"ל ירון דקל. "לא, לא תוציאו אותי סהרורית שתומכת ברצח, בשום אופן", כתבה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אלמליח, תקליטנית המחזיקה ברצועת שידור שבועית בתחנה הצבאית, עוסקת לרוב במוזיקת פופ במזרח התיכון וכן בתכנים תרבותיים בפריפרייה. בביקורת על התקשורת כתבה "אין לי שום רצון לשתף פעולה עם הכוחות שיוצרים כותרות כמו 'שדרנית גלגלצ תומכת בפיגועי דריסה', בגלל הקלות הבלתי נסבלת שבה אתם מתירים דם של אנשים, בשביל עוד כותרת פרובוקטיבית". אלמליח טענה כי התקשורת וגם גלי צה"ל לא מסוגלים להעמיק את הדיון ולהתמודד עם המורכבות של טיעוניה. 

"העניין הוא כל מי שעמד אי פעם מול פינוי והרס של ביתו, אם מדירות של עמידר או אם משטחים שהמדינה פתאום החליטה שהם שלה ויש לה דברים חשובים יותר לעשות איתם", הסבירה., "העניין הוא שכל אלו, מזרחים, בדואים, ערבים, האוכלוסיות החלשות ביותר במדינה, עומדים חסרי אונים, בגבעת עמל, ליפתא, בכל שכונה או כפר, אל מול כוחות גדולים ואלימים ואין בידם מספיק כוח או לובי מספיק חזק בכנסת שילחם על זכויותיהם. העניין הוא שבזמן שזה קורה, יש אוכלוסיות אחרות שיושבות על אדמות ששייכות למדינה ועושות בהן כרצונן כי אף אחד לא יזיז אותם משם, כי יש להם מנגנון חזק, הרבה כוח והם מאוגדים תחת שמות כמו 'התנועה הקיבוצית' ושאר גופים כלכליים ופוליטיים חזקים, שבחסות החוק מאפשרים להם לגזול מכולנו. אבל על זה אף אחד לא רוצה לדבר".

השדרנית שפוטרה על ידי ירון דקל זמן קצר לאחר פרסום הפוסט כתבה: "אני לא אתן להם להפוך אותי לסהרורית שתומכת בהרג של אנשים, לא. מי שעוקב אחרי מספיק זמן יודע שבמצבים האלו אני תמיד מנסה להפנות את הזרקור למשוללי הכוח, האזרחים הפשוטים חסרי האונים. כואב לי על השוטרים, החיילים וכל מי שנשלח לבצע פעולות קשות של פינוי, גירוש והשלכה מאדמות ודיור ציבורי. אני לא תומכת בפיגועי דריסה. החוק לא חל על כולם ואנחנו לא שווים בפני החוק, היום זה בדואים בנגב, מחר זה מזרחים בשכונה בדרום תל אביב, וזה קורה, וכמה קל להשטיח את כל הדיון הזה ל'פיגועי דריסה'".

הפוסט שכתבה אלמליח
הפוסט שכתבה אלמליח | צילום:

דקל: "אין מקום למי שמביע תמיכה בדריסת שוטר"

אלמליח סיפרה כי מאז פרסום הפוסט קיבלה הודעות תמיכה וגם מסרי נאצה רבים והוסיפה: "אני כואבת על כולם, כל הקורבנות של המצב, אני בחיים לא אתמוך בהרג, אני מזדהה עם התיסכול של העומדים בחוסר אונים מול דחפורים וכוחות ענקיים שמאיימים לפרק עליך את ביתך, הרוחני והגשמי, בכל מקום בארץ. אבל אני לא העניין פה, אז תודה על ההודעות והדאגה. גלי צה"ל וירון דקל שהתיר את דמי בהודעת פיטורים לא פחות גרועה מהכותרות הצהובות- גם איתם אני אסגור את החשבון, כשתחלוף הסערה".

הודעת מפקד גלצ
הודעת מפקד גלצ | צילום:

בתגובה לדבריה, מפקד גלצ ירון דקל הודיע אתמול כי החליט על סיום העסקתה באופן מיידי. "למי שמביע תמיכה בדריסת שוטר - אין מקום להימנות עם שדרי גלצ וגלגלצ", אמר דקל. זמן קצר לאחר שפרסמה את הפוסט, הודיע מפקד גלי צה"ל על הפסקת שידוריה של אלמליח במסגרת גלגלצ ואף צייץ על כך בחשבון הטוויטר שלו. מיד לאחר מכן מחקה אלמליח את הפוסט המדובר מעמוד הפייסבוק שלה והעלתה הודעה במקומו, בו תקפה את מבקריה.

תגובת אלמליח לאחר הסרת הפוסט
תגובת אלמליח לאחר הסרת הפוסט | צילום:

"מחקתי את הפוסט כי מה שנותר ממנו זו הכותרת האלימה מבלי יכולת לקיים דיון מורכב על האלימות שמופנית כלפי האזרחים", הסבירה. "כולם קורבנות, המפונים והשוטרים, הפשעים הגרועים ביותר נעשים בחסות החוק. ולכל חבריי, אבירי זכויות המזרחים שפינוקו אותי ב'מחמאות' - אתם עלובים ואתם מאכזבים יותר מכולם. צדק הוא צדק, וכל אחד יכול למצוא את עצמו בקלות קורבן של התעמרות ממסדית. קחו את המחאה שלכם וקפלו אותה חזרה לבוידעם. צביעות".