אמיר תקורי ואנאס עבד
אמיר תקורי ואנאס עבד | צילום:

שני ההרוגים בפיצוץ היום (שלישי) במפעל זיקוקים במושב פורת שבמועצה האזורית לב השרון הם אמיר תקורי בן 24, ואנאס עבד כבן 17, שניהם תושבי קלנסווה. הודעה נמסרה למשפחתם לאחר שכל עובדי המפעל אותרו, מלבד השניים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במשרד העבודה והרווחה הבהירו כי המבנה שהתפוצץ הינו במחסן פירטי לאחסנת זיקוקין, שאינו מוכר למינהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית. בהתאם לחקיקה "חל איסור על העסקת עובדים מתחת לגיל 21 בעבודות הכרוכות בזיקוקין דינור", מסר המשרד. "עם קבלת הודעה על המקרה, מפקח המינהל הגיע למקום האירוע ופתח בבירור".

בעקבות הפיצוץ והשריפה שפרצה בעקבותיו, נהרגו תקורי ועבד וגבר נוסף כבן 50 פונה לבית החולים בילינסון כשהוא במצב קשה וסובל מכוויות. 6 נוספים נפגעו קל, בהם גם שני ילדים. נזק רב נגרם לבתים. מהמשטרה נמסר כי בתום הערכת מצב הוחלט שבשלב זה לא תותר כניסת תושבים ליישוב ואלו הנמצאים בו מתבקשים להמצא במרחב מוגן.

זירת האירוע, היום (צילום: פסגת המעודכנים)
זירת האירוע, היום | צילום: פסגת המעודכנים
פיצוץ במפעל זיקוקים בשרון
צילום:

במד"א דיווחו כי חובשים ופרמדיקים העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח שני נפגעים בהם אדם במצב קשה כבן 50 עם כוויות כשהוא מורדם ומונשם ופצוע נוסף במצב קל כבן 30 שפונה לביה"ח מאיר בכפר סבא עם פציעה חודרת בפלג גופו העליון. 5 נפגעים קל בהם שני ילדים שטופלו במקום ולא נזקקו לפינוי לבית חולים.

תושבים במושב פורת סיפרו על הפיצוץ העז ששמעו. "בעלי בבית וסיפר שהבית רעד בטירוף, נפל מכסה מנוע החשמל של החלון הבית וגם במשרד של גיסי נפלה התקרה והתפוצצו החלונות", שחזרה שגית, המתגוררת במושב. "יש זקנים שנכנסו לחרדות והסתגרו בבתים. יש פיצוצים בלי סוף ועשן כבד".