מאות חרדים מהפלג הליטאי-קיצוני הפגינו אמש (שלישי) במספר מוקדים ברחבי הארץ במחאה על מעצר עריק חרדי. עומסי תנועה כבדים מורגשים במרבית מוקדי ההפגנות. 48 מפגינים נעצרו סך הכול בכל הארץ, מרביתם שוחררו, 13 עדיין עצורים ויובאו מחר להארכת מעצרם.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בדרך בר אילן בירושלים עשרות מפגינים חסמו לסירוגין את הכביש וגרמו לשיבושי תנועה קשים בצירים הסמוכים. המשטרה עצרה 15 מפגינים שחסמו את הכביש. גם ברחוב שבטי ישראל בבירה ניסו מפגינים לחסום את הכביש ונבלמו על ידי המשטרה. בבית שמש נעצרו 5 מפגינים שהפרו הסדר, חסמו צירים, סיכנו את משתמשי הדרך ולא נענו להוראות השוטרים.

גם בכביש 4 באזור צומת ניצן הורגשו עומסי תנועה קשים מאותה הסיבה, וזאת לאחר שהצומת נחסם לתנועה בשל המפגינים הרבים שירדו אל הציר. כוחות תגבור של המשטרה הוזעקו למקום על מנת לאפשר פתיחת הכביש לתנועה וצמצום הפגיעה במשתמשי הדרך. 

עשרות נעצרו (צילום: דיווחי הרגע)
עשרות נעצרו | צילום: דיווחי הרגע

 

אחת ההפגנות הערב (צילום: דוברות המשטרה)
אחת ההפגנות הערב | צילום: דוברות המשטרה

בבני ברק נעצרו 15 מפגינים בצומת הרחובות זבוטינסקי ורבי עקיבא לאחר שהפגינו ללא אישור, ורחוב רבי עקיבא נחסם לתנועה לכל אורכו והנהגים מתבקשים להשתמש בדרכים חלופיות. גם בצומת שילת שבכביש 443 גרמו המפגינים לעומסי תנועה.

הסרטון שהגיע לידי המשטרה (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90)
חרדים מפגינים במאה שערים | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90
הפגנה נגד הגיוס בירושלים, ארכיון (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90)
"בכלא הצבאי בעון לימוד תורה" | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

מהמשטרה נמסר בתגובה להפגנות הרבות: "נפעל בנחישות כנגד כל מקרה בו יופר הסדר הציבורי ומקרה בו תקום סכנה למשתמשי הדרך. מחאה היא זכות דמוקרטית ומשטרת ישראל תאפשר קיומה של זאת, אך הפרת הסדר ופגיעה בשלום הציבור הנה עבירה פלילית".