הפגנות מחאה על הריסת המבנים הבלתי חוקיים באום אל חירן בוואדי ערה ובקלאנסווה. כ-20 אלף מפגינים הגיעו היום (שבת) לוואדי ערה ודחו את הטענות כי דריסת השוטר במהלך העימותים ביישוב הבדוואי הייתה מכוונת. המפגינים קוראים לשר לביטחון פנים ארדן ולמפכ"ל המשטרה אלשיך להתפטר, וחלקם מנסים מדי פעם לחסום את כביש 65. "לא נכנע למדינות ההריסה וההסתה", אמר ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת).

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כמה עשרות צעירים ניסו לחסום את הציר המרכזי - כביש 65 - המשטרה השתמשה ברימוני הלם והרחיקה אותם מהמקום וההפגנה מתקיימת כעת ללא אירועים חריגים. מהמשטרה נמסר כי "כביש 65, צומת ערערה פתוח לתנועה. המשטרה מאפשרת הפגנה בתוך הכפר, ללא פגיעה בתנועה בציר. מספר מפגינים אשר חסמו את הציר והתנגדו להנחיות השוטרים, הורחקו. אין עצורים. בשלב זה ההפגנה מתנהלת בשליטת המשטרה".

שוטרים בהפגנות המחאה נגד הטענה שמדובר בפ
עימותים עם השוטרים במקום | צילום:

"יש להקים ועדת חקירה ממלכתית לאירוע"

"הציבור הערבי מאוחד מאחורי הנהגתו הדורשת את התפטרותו או פיטוריו של השר ארדן והמפכ"ל אלשיך האחראים למסע השיסוי, ההכפשה וההאשמות השקריות נגד הקורבן יעקוב אבו אלקיעאן ונגד הציבור הערבי", אמר ח"כ טיבי והוסיף כי המפגינים דורשים את שחרור גופתו של הנהג הדורס אבו אל-קיעאן, והקמת ועדת חקירה ממלכתית לאירוע.

עשרות שוטרים בהפגנה
עשרות שוטרים בהפגנה | צילום:

המחאות החלו בעקבות הריסת המבנים הלא חוקיים ביישוב הבדואי אום אל חירן. כוחות הביטחון פעלו ביום רביעי ביישוב כשג'יפ בו נהג אבו אל-קיעאן הגיח ונסע במהירות לעבר קבוצת שוטרים ביישוב, ודרס למוות את רס"ב ארז לוי ז"ל. בתיעוד הדריסה ניתן לשמוע צפירות רכב ארוכות וצעקות "אתם הורגים אנשים", ובמקביל ניתן להבחין בשוטרים רצים עם נשקים שלופים לעבר המכונית. ברקע נשמעים אף קולות ירי. בתיעוד נוסף שפרסמה המשטרה נראים הירי והדריסה מהאוויר.

במשטרה טוענים, בניגוד לטענות התושבים שנכחו באירוע, כי מדובר בפיגוע דריסה. עוד דיווחו כי בחיפוש בביתו של הנהג נמצאו 3 עותקים של עיתון שנשמרו מה-5 בנובמבר 2015, שבכותרתו פיגוע הדריסה צפונית לחברון, וכותרת ראשית על פצצה של דאע"ש שהפילה מטוס. בנו של הנהג נחקר על ידי כוחות הביטחון.