זעם על ההתבטאות החריגה של חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי), שהשווה הבוקר (רביעי) בין פינוי מאחז עמונה למעשה אונס: "פינוי כואב כמו אונס אישה. איבדת את זה לגמרי", צייצה בחשבון הטוויטר שלה חברת הכנסת קסניה סבטלובה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"רק מי שלא עבר אונס יכול להשתמש בסיטואציה איומה כזו לצרכיו הפוליטיים", תקפה גם יו"ר נעמת גליה וולוך. "נבחרי ציבור צריכים להיות הרבה יותר זהירים בדבריהם. אונס נשים הינו מעשה מחריד שראוי לכל גינוי ולגינוי בלבד".

דברים ברוח דומה אמרו גם באיגוד מרכזי סיוע לנפגעות תקיפה מינית, שם טענו כי ההשוואה שביצע ח"כ סמוטריץ' היא בלתי ראויה ומקוממת. "מן הראוי שסמוטריץ' יפריד בין פוליטיקה לבין ניצול מיני של נשים", אמרו. "זו זילות ושימוש ציני ומיותר בטראומה כה קשה ממנה סובלות נערות ונשים כה רבות".

בארגון שדולת הנשים פנו לסמוטריץ' ואמרו "לא, חבר הכנסת סמוטריץ', אין לך מושג איך מרגיש אונס של אישה, ואין לזה שום קשר עם פינוי עמונה. כואב לך? תגיד שכואב. זה אנושי. אבל אל תבזה אותנו עם השוואות מקוממות".

פינוי עמונה
עמונה, הבוקר | צילום: רויטרס

ח"כ איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני) אמרה כי "זילות האונס היא בלתי נסבלת. אמירתו של ח"כ סמוטריץ' היא אמירה אומללה המגלמת חוסר שיפוט מוסרי וערכי אבסולוטי". חברת הכנסת הוסיפה כי "אונס נוגד את כללי המוסר והחוק ואין להשוות אותו לפינוי עמונה, שמיישם את החוק ומקיים את הכרעת בג"ץ. אמירתו פוגעת בעשרות אלפי נשים וגברים שחוו אונס".

בריאיון לחדשות 2 הבוקר טען סמוטריץ' כי פינוי המאחז לא יהיה אלים על אף כאבם של התושבים - ואף תקף את המערכת המשפטית. "כשאונסים אישה זה כואב, ומה שעושים עכשיו זה אונס ברוטלי", אמר. "זו עריצות של הרשות השופטת שאונסת אותנו ולוקחת את המנדט מהנבחרים".