האם נכדו של ראש העיר בית שמש טולטל על ידי המטפלת במעון? בית משפט השלום בירושלים הורה לבצע נתיחה בגופתו של התינוק, לבקשת הפרקליטות והמשטרה, כדי לקבוע מה גרם למותו. בני המשפחה מתנגדים בכל תוקף לכך, ואביו של התינוק וסבו ראש העיר בית שמש משה אבוטבול הגיעו לדיון. המשפחה הודיעה כי תפנה לבג"ץ ולכן יש כעת צו עיכוב ביצוע לנתיחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במקביל, גורמים בעדה החרדית במאה שערים ובבית שמש מתארגנים למחאה בבית החולים הדסה עין כרם ומאיימים לחסום את הכניסות והיציאות למקום. במשטרת ירושלים נערכים לכך.

"ההתעללות האמיתית נעשית כעת והיא ברגשות המשפחה האבלה", אמר אבוטבול לאחר דחיית בקשת המשפחה. הוא הוסיף כי המשפחה נמצאת בטרגדיה גדולה ונאלצת להתמודד עם דרישת המשטרה לניתוח הגופה, דבר האסור לפי ההלכה היהודית ומנוגד לאמונתם.

התינוק שנפטר בביה
התינוק שנפטר | צילום: באדיבות המשפחה

ביחידה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים נפטר הבוקר התינוק, בן ארבעה חודשים, לאחר שלפי החשד טולטל על ידי מטפלת במעון בירושלים. התינוק נפטר לפנות בוקר, עשרה ימים לאחר שהובהל לבית החולים, כשהוא סובל מפגיעת ראש קשה.

על פי החשד, המטפלת במעון טלטלה את התינוק - וכתוצאה נגרם לו נזק של ממש. מדובר במטפלת צעירה שניהלה משפחתון בביתה שבשכונת גילה בירושלים. כשהבחינה כי התינוק לא מתעורר היא הזעיקה את מד"א ואת הוריו.

המטפלת נעצרה, נחקרה באזהרה וסיפרה כי בשלב מסוים התינוק חש לא בטוב והתעלף. עקב חוסר בידע מקצועי, היא ניסתה לטענתה לעורר את התינוק - וטלטלה אותו. אתמול הורה בית המשפט לשחררה בערבות בתנאי הרחקה של חודשיים מהמעון, כי לא עברה הכשרה מתאימה במד"א.