מצלמות המהירות חוזרות לפעול
אילוסטרציה | צילום: חטיבת דובר המשטרה, חדשות

באגף התנועה של משטרת ישראל החליטו להעלות הילוך במלחמה בתופעת הנהיגה במהירות מופרזת בכבישי ישראל, בדגש על מהירות כפולה. במסגרת המאבק יחמירו במשטרה את המדיניות נגד נהגים שייתפסו כשהם נוהגים במהירות גבוהה מהרגיל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

במשטרה הודיעו כי יפעלו ביתר תקיפות נגד מגוון עבירות חמורות, לעיתים עד למעצרו של הנהג בו במקום. כך למשל במקרים שייתפסו נהגים כשהם נוהגים תחת השפעת אלכוהול, או נהגים להם עבירות נהיגה דומות בעבר.

כמו כן שמים באגף התנועה דגש מיוחד על מקרים בהם נתפסים נהגים כשהם נוהגים במהירות הכפולה מהמהירות המותרת. החל מתחילת השנה, נרשמו פי 2 וחצי מספר תיקי החקירה בגין מהירות כפולה מאשר בשנה הקודמת. עד כה מתחילת השנה נפתחו 57 תיקים בגין עבירה זו, לעומת 24 תיקים בתקופה המקבילה אשתקד.

רק בשבת האחרונה נעצרו שלושה נהגים שנתפסו נוהגים במהירות כפולה: נהג בן 22 מירושלים נתפס כשהוא נוהג בכביש 90 במהירות של 188 קמ"ש - וכל זאת כאשר ברכבו שוהים שלושה קטינים; נהג כבן 40 מצפון הארץ נתפס כשהוא נוהג בכביש בו המהירות המותרת היא 85 קמ"ש כשהוא נוהג במהירות של 182 קמ"ש; ונהג כבן 43 נתפס כשהוא נוהג במהירות 180 קמ"ש בכביש 70, בו מותר להגיע עד למהירות של 90 קמ"ש. שלושת הנהגים נעצרו ונכלאו.

"אין ספק שמהירות מופרזת, ולבטח כפולה מהמותר, משפיעה באופן ישיר על מידת הנזק בתאונת הדרכים ועל חומרתה, ואף מהווה גורם מכריע לקרות התאונה", הסביר מפקד זרוע תל אביב באגף התנועה, סגן ניצב עמיר ג'יבלי. לדבריו, "אנו נתקלים במהירויות מסכנות חיים והתוצאות במקרים אלה עשויות להיות הרות אסון, ותפקידנו כשוטרים הוא למנוע זאת. אנו נחושים למצות את הדין עם כל נהג שבוחר לסכן חיי אדם בכבישים", סיכם.