"מעולם לא התקפתי". אהוד אולמרט (צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות)
ייכנס ביום שני למאסר | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ייכנס ביום שני הקרוב לכלא מעשיהו, שם יתחיל לרצות את עונש המאסר של 19 חודשים שנגזר עליו בפרשות הולילנד ושיבוש ההליכים. בשב"ס כבר ערוכים לקבלת את האסיר רם הדרג, שמוגדר "אישיות מאובטחת", ומספקים פרטים על האגף בו יוחזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אולמרט צפוי להתייצב בשערי הכלא עד השעה 10:00, כאשר בשל שיקולי ביטחון תגדיר המשטרה את כביש הגישה הפנימי לבית סוהר והחניון הסמוך כשטח סטרילי החל משעות הבוקר המוקדמות.

בשב"ס מוחזקים כ-26 אלף אסירים ועצורים ב-33 מתקני כליאה שונים, ובארגון מדגישים כי "שב"ס נוהג וימשיך לנהוג בכלל האסירים באופן שווה, ללא משוא פנים ובאופן מקצועי".

עם זאת, בשל היותו של אולמרט אישיות מאובטחת, כראש ממשלה לשעבר שטרם חלפו שבע שנים מסיום כהונתו, מרגע כניסתו למאסר האחריות על השמירה עליו תעבור מהשב"כ לשב"ס.

"מתוקף תפקידו הנ"ל חשוף לאיומי פגיעה במתווים שונים והמידע אליו היה חשוף נמצא בסכנה אף הוא", אומרים בשב"ס ומסבירים שקיימת רגישות רבה באחזקתו. כדי לשמור על ביטחון הכלואים באגף 10 בו יוחזק אולמרט ובשל צרכים הנובעים משיקולי ביטחון לאומי והרקע של האסירים הנוספים באגף, הם יוחזקו בנפרד מאסירים אחרים.

האגף יספק את כלל צרכי האסירים בתוכו, כולל ביקורים, רפואה, שירותי חינוך וטיפול, ע"מ לתת להם את השירותים להם זכאים כלל האסירים. אגף 10 בכלא מעשיהו לא נבנה במיוחד, אלא שופץ בסטנדרטים של כלל האגפים שעוברים שיפוץ - בעלות של ארבעה מיליון שקלים.

שירות בתי הסוהר סיים בימים האחרונים את השיפוץ שנערך באגף, שהוסב מאגף אסירי עבודה לכזה המיועד לכליאתם של אסירים שמשיקולים שונים יש קושי בהצבתם עם אסירים מכלל האוכלוסייה, או כאלה שאינם מהווים סיכון כלפי יושבי אגף זה.

איכלוס האגף החל ביום ראשון השבוע וכעת שוהים בו ארבעה אסירים, כשתפוסתו המלאה תעמוד על 18. באגף 10 יש שישה תאים, שבכל אחד מהם: שלוש מיטות, מקלחת ושירותים, ארון לציוד, שולחן, כיסאות וטלוויזיה.

טלפונים ציבוריים מוצבים במסדרון ובאגף גם כיתת לימוד/ מועדון אגף, חדר ביקורים, 2 חדרי מפגש עם עו"ד, חדר המשמש כבית כנסת, ספריה, ציוד ספורט, חדר אוכל, חצר אגף, יומן אגף, משרד עובד סוציאלי ומשרד מפקד האגף.

לפניות לכתב: Azria@ch2news.co.il

לעמוד הפייסבוק של עזרי עמרם