קרוב ל-2,000 איש השתתפו לפנות בוקר (חמישי) בהלווייתו של סרן ישי רוסלס ז"ל בבית העלמין הצבאי בהר הרצל בירושלים. מרבית המשתתפים היו חיילים המשרתים בבסיס צאלים, בהם חיילים מגדוד "נצח יהודה" בו שירת רוסלס כמפקד. בנוסף אליהם הגיעו לבית העלמין גם מכרים של רוסלס, חלקם בני קהילות של יוצאי אמריקה הלטינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

להר הרצל הגיעו גם מאות אזרחים שלא הכירו אישית את רוסלס, שהיה בן 23 במותו, אך נענו לקריאת המשפחה שהזמינה את הציבור הרחב להגיע ולחלוק לו כבוד אחרון.

האב אהרן ספד לו: "ישי אני לא יודע באיזה מילים להפרד ממך, היית איתנו והכי טוב, עם אבא אמא וכולם", אמר בספרדית. "אמא ואני נמשיך להשאיר לך כיסא בשבת, להמתין לחיוך הגדול שלך כשאתה מגיע. זה המכתב הראשון שאני כותב לך, אהבתי אותך, אני אוהב ואמשיך לאהוב אותך", הוסיף בכאב.

אלפים נענו והגיעו ללוויית רוסלס ז
מאות אזרחים הגיעו | צילום: עמית ולדמן, חדשות 2
"התפללו למען ישי" | צילום: עמית ולדמן, חדשות 2

האח מיכאל הוסיף: "אחי, אתה איש ענק, מפקד ענק. אתפלל למענך, אני מבקש מכל האנשים שכאן - התפללו למען ישי"

"הרגשתי צורך להגיע, למרות שלא הכרתי אותו"

"משפחה יקרה, אמש אסון כבר פקד אותנו, איבדנו את ישי", ספד מפקד הגדוד סגן אלוף אורי לוי. "דרכנו שלובות, ישי שלכם, רוזלס שלנו, איננו", פנה סא"ל לוי לבני המשפחה. "הכרתי את ישי היטב - נחוש, מקצועי, צנוע".

את רוסלס כינה מפקד הגדוד "בן לתפארת" וציין כי שמו הפך לדוגמה לחייל למופת: "נפעל כמו רוסלסים, צנועים, מחייכים ובלי משימה שאי אפשר לבצע. נעשה הכל באהבה ואמונה וחוש הומור כמו רוסלס".

חיילים רבים חלקו לו כבוד אחרון
חיילים רבים חלקו לו כבוד אחרון | צילום: עמית ולדמן
סרן ישי רוסלס
ישי רוסלס ז"ל | צילום: חדשות 2
הלווית סרן ישי רוסלס
צילום: עמית ולדמן, חדשות 2

בין המשתתפים בהלוויה היתה גם יעל מנתניה, שלא הכירה את רוסלס. "הרגשתי צורך להגיע לכאן מנתניה", סיפרה, "קראתי את הפנייה והחלטנו לבוא להלוויה כדי להביע את תנחומינו".

רוסלס נהרג שלשום בתאונת אימונים בבסיס צה"ל בצאלים, לאחר שפגז מרגמה התפוצץ ליד קבוצת חיילים איתם שהה בבית התתצפית שבבסיס. בתאונה נפצע חייל נוסף שפונה לבית החולים במצב קל.