"שמח לחזור לעבודה, נרגש מהברכות והטלפונים מכל רחבי הארץ": 5 ימים לאחר שפונה לבית החולים עקב התקף לב קל שעבר, נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס חוזר לביתו ולעיסוקיו השוטפים. הנשיא לשעבר התייצב בפני המצלמות - הודה לצוות הרפואי של בית החולים על הטיפול בו ולאזרחי ישראל על הדאגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"עברתי עכשיו חוויה של חמישה ימים מרתקים, אני כל כך שמח שאני יכול לשוב לעבודה כדי לסיים את ההבראה מפני שזו הייתה מטרת ההבראה", אמר פרס בצאתו אל העיתונאים שהמתינו לו.

"אני רוצה להודות לצוות הרופאים הנפלא ולצוות האחיות הנפלא כאן בבית החולים שטיפלו בי באופן יוצא מן הכלל. אילו זה היה קורה בתקופה או במקום אחר אני לא יודע מה היה קורה", אמר פרס והמליץ למי שיסבול מבעיה כמו שלו, להגיע לתל השומר. "טיפלו בי בצורה נפלאה ופינקו אותי. אני מרגיש לא רק משופץ אלא גם משופר, יכול לחזור למה שהכי רציתי, להוסיף ולשרת את המדינה הנפלאה שלנו שאני אוהב אותה", הוסיף הנשיא לשעבר.

"אני חייב גם להגיד שאני נרגש מאוד מהברכות, מדברי העידוד, מהטלפונים שבאו מכל רחבי הארץ, מאזרחיות ואזרחים. זה מאוד ריגש אותי האהבה והתמיכה הזו. אני אסיר תודה מקרב לב, והלב יותר משופר". בסיום דבריו בחר פרס להתייחס לפיגוע הרצחני בעתניאל: "אני רוצה לחבק את הילדים הנפלאים של דפנה מאיר ז"ל, אישה נפלאה ולאחל הבראה שלמה למיכל פרומן".

פרס נותר בבית החולים "שיבא" שבתל השומר להשגחה, מעקב ובדיקות מאז יום חמישי האחרון, אז עבר צנתור מוצלח בלבו. במהלך הצנתור שעבר פרס אובחן עורק מוצר, אשר הורחב בהצלחה. לאחר ביצוע ההליך, מסרו מקורביו כי הוא חש בטוב,בהכרה מלאה וכי מצבו יציב. פרס פונה לבית החולים לאחר שפרמדיק של מד"א זיהה בשינויים בקצב הלב - והמליץ על פינויו לצורך בדיקות.