להזמנה הזו היה קשה לסרב. אם רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו מזמינה את הציבור פומבית לביקור במעון ראש הממשלה הרשמי בירושלים, לראות את המבנה ה"מתפרק" מקרוב - איך אפשר לסרב? אז ניסינו לתאם ביקור כזה. אבל מי שבינתיים מסרב, או אם להיות מדוייקים יותר - "מורח" אותנו, אלה אנשי משרד ראש הממשלה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הכל התחיל בריאיון של רעיית ראש הממשלה לתכנית "חי בלילה" בקשת ערוץ 2 לפני יותר מחודש וחצי, ריאיון ששודר ב-30 בדצמבר 2015. המגיש נדב בורנשטיין שאל את נתניהו אודות הסרטון המפורסם של המעצב מושיק גלאמין ושלה שחשף הזנחה במעון ראש הממשלה בירושלים. הסרטון עורר סערה ונטען כי הוא ערוך מגמתית ולא מציג את תנאי המגורים בקומה העליונה של מעון ראש הממשלה.

נתניהו סיפרה בריאיון כי במהלך הצילומים גלאמין סייר גם בקומת המגורים העליונה, אך לא צילם בה. "הוא התבטא שיש שם חלקים יותר גרועים מאשר החלקים שלמטה, בטוח לא יותר טובים", אמרה רעיית ראש הממשלה. ואז שלפה את שורת המחץ בניסיון לשכנע אותנו שהסרטון מתעד אמת לאמיתה. "אני מזמינה את כולכם לבוא", אמרה.

מעון ראש הממשלה בירושלים (צילום: נתי שוחט, פלאש 90, חדשות)
הציבור מוזמן? מעון רה"מ מבחוץ | צילום: נתי שוחט, פלאש 90, חדשות

לא התעצלנו. ב-3.1.16 התקשרנו, כאזרחים מהשורה, למוקד פניות הציבור בלשכת ראש הממשלה לבקש לתאם ביקור במעון ראש הממשלה לאור הזמנת הגברת נתניהו. בנימוס רב ביקשו מאיתנו לפנות במייל, וכך עשינו עוד באותו היום. המתנו בסבלנות במשך חודש לתשובה, אך זו לא הגיעה.

חודש אחרי, ב-2.2.16, התקשרנו פעם נוספת למוקד פניות הציבור. "מעבירה מיידית לבירור", השיבה לנו עובדת המוקד מצדו השני של הקו. ושוב חיכינו - עוד שבועיים חלפו בלי שום עדכון וב-14.2.16 התקשרנו שוב למוקד. "תראי, אני יכולה להעביר פנייה נוספת, אבל צריך להעביר שוב פנייה במייל". תשובה מוכרת, אבל הלכנו על זה ומייל נוסף עם בקשה לתיאום ביקור במעון נשלח באותו היום. השבוע, ב-16.2.16 התקשרנו בפעם האחרונה. גם הפעם התשובה חזרה על עצמה: "נא לשלוח שוב מייל עם הבקשה".

ביום שלישי האחרון פנינו לקבל תגובה מסודרת מלשכת ראש הממשלה באגף שמטפל בפניות כלי התקשורת. ההתנהלות, איך לומר, הייתה די דומה. אנשי דוברות לשכת ראש הממשלה הפנו אותנו לדובר האישי של משפחת נתניהו. אחרי כמה שעות הוא חזר אלינו והודיע - אני לא הכתובת, פנו שוב ללשכת ראש הממשלה. כך עשינו. אתמול (רביעי) הגיעה סוף סוף התגובה במייל מלשכת ראש הממשלה: "הפנייה הגיעה ונמצאת בבחינה של הגורמים הרלוונטים".

אנחנו, כנראה, נמשיך לחכות.