היום (שני) התקיים תרגיל היערכות לשעת חירום ארצי בכל בתי הספר והגנים, במסגרתו נשמעה אזעקת תרגול בכל רחבי הארץ במסגרתו נשמעה בשעה 10:05 האזעקה בכל מוסדות החינוך והתלמידים נכנסו למרחבים המוגנים.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת התרגיל שמובל על ידי משרד החינוך ופיקוד העורף, התלמידים מתרגלים את הנחיות ההתגוננות בעת ירי טילים בזמן ההפסקה ויתרגלו כניסה למקלטים ולמרחבים המוגנים. התרגיל התקיים בין השעות 10:05 - 12:00 והקיף את כלל גני הילדים ובתי הספר (כיתות א'-יב') ברחבי הארץ.

בנט. "מוכנות - המפתח להיערכות במצב חירום (צילום: חדשות 2)
בנט. "מוכנות - המפתח להיערכות במצב חירום | צילום: חדשות 2

"מערכת החינוך נערכת להגן על ילדינו, כשתרגול ומוכנות הם המפתח בהיערכות לכל מצב חירום", אמר שר החינוך נפתלי בנט. "'ונשמרתם מאד לנפשותיכם', זהו הערך המוביל אותנו, בתקווה שלא נזדקק להשתמש בתרגול בזמן אמת". ממשרד החינוך נמסר כי "מערכת החינוך פועלת כל השנה להגברת המוכנות של התלמידים ומוסדות החינוך להתנהגות נכונה בעת חירום. קיומו של התרגיל הוא נקודת שיא בהיערכות והשנה הוא יבוצע במתווה של ירי טילים בזמן ההפסקה".

לאחרונה החל המשרד לתרגל בתי ספר גם בכניסה למערכת "למידה מרחוק" באמצעות האינטרנט. מערכת "למידה מרחוק נועדה לאפשר הפעלת שגרת לימודים במצב בו נמנע מהלומדים להגיע לבית הספר לתקופת זמן שיכולה להימשך מספר ימים עד כמה שבועות", נמסר בהודעת המשרד.