הכתובת שעוררה סערה
הכתובת שעוררה סערה | צילום: חברת ADVENTOURS- טיולים חובקי עולם

סלע המחלוקת: כתובת גרפיטי אחת בעברית שרוססה בשמורת טבע בגאורגיה מעוררת היום (שלישי) סערה גדולה ברשתות החברתיות.

מדריכה בשם דנה ברנזון מחברת הטיולים "ADVENTOURS" הישראלית, ששהתה בגיאורגיה עם קבוצת מטיילים, נתקלה בכתובת "שימי ומיכל מור" שרוססה על סלע במקום. ברנזון צילמה את שראתה, העלתה את התמונה לפייסבוק על מנת להעלות את המודעות לתופעה וכתבה: "כל הכבוד לשימי ומיכל מור על המאמץ וההשקעה, כנראה שהארץ כבר קטנה עליכם אז באתם להחריב את הטבע בגאורגיה. שיתביישו".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מאז פורסם הפוסט, הוא זכה למאות שיתופים ותגובות של גולשים זועמים. "בושה לעם ישראל, איזה גועל. מתחשק להקיא", כתב אחד מהם. רבים אחרים שוב הביעו צער על כך ש"הישראלי המכוער" שוב צץ - והפעם גם בגאורגיה.

מגיב נוסף לפוסט אף העלה תמונה שפרסמו בני הזוג עצמם, בה תיעדו את עצמם מרססים על הסלעים במקום את שמותיהם, את הכתובת "Israel" וציור של מגן דוד ליד - והכל בספריי שחור על גבי המצוקים של שמורת הטבע המושלגת.

"שימי ומיכל, יש לכם הזדמנות מצוינת לפתור את העניין", הציע גולש אחר. "קחו את המטוס הראשון לגאורגיה, ותנקו את הסלעים שקשקשתם עליהם. תצאו גדולים מזה".

"לא ידענו מה אנחנו עושים, זו לא סיבה לרצח אופי"

גם בני הזוג עצמם הגיבו לפוסט לאחר שתויגו בו - וכתבו: "עשיתם לנו רצח אופי, זה ממש לא לעניין לערב את הילדים. זה היה לפני הרבה זמן ולא ידענו מה ההשלכות של המעשה הזה, לא ניסינו לפגוע באף אחד".

שימי ומיכל כתבו כי בכוונתם לכתוב מכתב התנצלות לרשויות בגאורגיה: "לא רצינו ולא ניסינו לעשות משהו רע, אנחנו בסך הכל זוג צעיר. אם פגענו במישהו - מחילה".