אחד מגורי הכלבים, היום
אחד מגורי הכלבים, אתמול | צילום: תנו לחיות לחיות

שבעה גורי כלבים אותרו אתמול (חמישי) בפח אשפה בלב חורשה באזור מצפה רמון. תלמידי כיתה ח' מבית ספר בתל אביב שיצאו לטיול שנתי באזור איתרו את הכלבים במקרה והזעיקו את המורים המלווים במטרה לסייע לגורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לקחנו את הכלבים בידיים וחיממנו אותם כי הם היו ממש קפואים מקור", סיפר אחד התלמידים לחדשות 2 Online. "נתנו להם מים והזמנו משטרה. ניסינו אפילו להעלות אותם לאוטובוס ולקחת אותם איתנו הביתה, אבל גם המורים וגם נהג האוטובוס לא הסכימו".

אחד מגורי הכלבים, אתמול
אחד מגורי הכלבים, אתמול | צילום: תנו לחיות לחיות

"התקשרתי לאשתו של אבא שלי, סיפרתי לה על מה שקרה והיא שלחה לי מספר של 'תנו לחיות לחיות'", הוא הוסיף. "נתתי להם את כל הפרטים ועדכנתי אותם איפה אנחנו נמצאים". הכלבים הועברו לידיו של מפקד משטרת מצפה רמון גבי יפרח ששמר על כל הגורים בעצמו למשך מספר שעות, ובהמשך הם הועברו לביתו של התלמיד, שם הם העבירו את הלילה.

גורי הכלבים בתחנת המשטרה, אתמול
גורי הכלבים בתחנת המשטרה, אתמול | צילום: תנו לחיות לחיות

היום הובאו הגורים לעמותת "תנו לחיות לחיות" שלקחה עליהם חסות, ובינתיים כבר נמצא בית חדש לאחד מהם. "לגורים האלו היה מזל בזכות הילד המקסים ומפקד המשטרה שנחלץ לסייע, אבל אנחנו עדים ליותר ויותר מקרים של פגיעה אכזרית בבעלי חיים", אמרה אתי אלטמן, מייסדת העמותה.

גורי הכלבים עם מפקד משטרת מצפה רמון
גורי הכלבים עם מפקד משטרת מצפה רמון | צילום: תנו לחיות לחיות

"להשליך בעל חיים לפח זה הרוע האנושי בהתגלמותו", היא הוסיפה. "נגד התופעה הזו חייבים להילחם. הגיע הזמן להתעורר ולהתחיל לחנך את הציבור לחמלה".