אלפי בני אדם הוזנקו הבוקר (שישי) עם פתיחתו של מרתון תל אביב. את ריצת ה-42.2 קילומטרים סיים ראשון וויליאם ייגון הקנייתי עם תוצאה של 2:10:51. הישראלי שהגיע ראשון בריצת המרתון הוא דן אלתרמן, עם תוצאה של 2:40:14. בשל המרתון נחסמו צירים רבים בעיר: מהשעה 04:00 לפנות בוקר ועד 13:30 תיאסר לסירוגין החניה ותנועת כלי הרכב לאורך מסלולי הריצה. מצפון, מדובר בשדרות רוקח, רחובות התערוכה, לוי אשכול, ש"י עגנון, יוניצמן, נמל תל אביב, כבישי 2040 וצומת גלילות; במערב ייחסמו רחוב הירקון, טיילת הרברט סמואל ורחובות קויפמן וגולדמן.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

במרכז תל אביב ייחסמו רחובות דיזנגוף, אלנבי, רוטשילד, תרס"ט, בן גוריון, מנחם בגין, קפלן, החשמונאים, אבן גבירול ומרמורק; ומדרום ייחסמו שדרות ירושלים ורחובות הרצל, אליפלט והעליה השנייה.

בנוסף, דרך נמיר תיחסם לתנועת כלי רכב בין צומת גלילות לרחוב פנקס לשני הכיוונים הבוקר בשעות 05:00-10:00, וכן כל הרחובות הגובלים והחוצים את הרחובות הללו. לנהגים מומלץ להתעדכן במפת האפליקציה waze, שתתעדכן בזמן אמת לאורך האירוע.

איפה כדאי לחנות?

בעקבות השינויים בתנועה צפויים גם שינויים בקווי התחבורה הציבורי בעיר. פרטים נוספים על כך ניתן למצוא במוקדי שירות הלקוחות של החברות השונות. גם בגישה לשדה התעופה שדה דב יחולו שינויים, ובשדה ביקשו מהציבור לבדוק ולהתעדכן על דרכי ההגעה.

מרתון תל אביב (צילום: חדשות 2)
מרתון תל אביב, הבוקר | צילום: חדשות 2

החל מהשעה 5:30 היום מומלץ לחנות במתחם קניון איילון ורמת החייל. משתתפי המירוץ והמעודדים מתבקשים להגיע מרחוב בני אפרים, ולעשות שימוש בחניוני אצטדיון רמת גן, החניון באזור התעשיה בני ברק, חניוני קרית שאול, חניוני אצטדיון האתלטיקה, חניון רפידים, חניון אוניברסיטת תל אביב וחניון רכבת סבידור.

גם במד"א נערכים, ומסבירים כיצד להמנע מפציעות

גם במגן דוד אדום נערכו למרתון, אותו יאבטחו אנשי הארגון. לאורך המסלולים נפרשו עשרות ניידות טיפול נמרץ, אמבולנסים ואופנועים, וחוליות מגישי עזרה ראשנוה מסתובבות רגלית לאורך המסלול. בסיום המסלול יוצב אוהל מיון מרתוני ובו מיטות טיפול נמרץ, שיאוייש על ידי חובשים ופראמדיקים, אחיות ורופאים. למרות ההיערכות, עד כה לא דווח על נפגעים או אירועים חריגים.

בארגון מזכירים לרצים כי על מנת להמנע מפציעות, יש להקפיד על כמה כללים: אכילת ארוחת בוקר ביום המרתון, כשלוש שעות לפני ההזנקה, המכילה פחמימה מורכבת וחלבון כגון כריך עם ביצה, צלחת פסטה עם חזה עוף או דייסה משיבולת שועל על בסיס מים ממותקת בדבש. בבוקר המרתון מומלץ להמנע מאכילת פירות ומוצרי חלב, ובמהלך הריצה יש להקפיד על שתיית מים בתזמונים מדויקים במטרה לספק אנרגיה זמינה לשרירים ולמנוע התייבשות.