זירת האירוע בחברון
ההזמנה שהוציאה העירייה | צילום:

עיריית בית שמש מתגייסת למען החייל היורה: היום (שני) בשעה 18:00 בערב תקיים עיריית בית שמש מפגן תמיכה לשחרורו של החייל שתועד יורה במחבל הפלסטיני בשכונת תל רומיידה בחברון, לאחר שנוטרל. "כולם מוזמנים, בשבילנו אתה הגיבור הלאומי", נכתב במודעה באתר הרשמי של עיריית בית שמש. "מפגן תמיכה לשחרורו של גיבור ישראל". על גבי ההזמנה הודפס גם שמו של החייל, בניגוד לצו איסור הפרסום.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

אתמול הראתה בדיקה של חברת "Buzzilla" שמתמחה בניתוח שיח חברתי כי 82% מההתבטאויות ברשת מיום חמישי האחרון ועד אתמול ב-11:00 הביעו תמיכה גם בחייל היורה וגם במעשה עצמו. מאז התפרסמה הפרשה ביום חמישי, עלה מהבדיקה, הרשתות החברתיות (פייסבוק בעיקר) בישראל מוצפות בקבוצות תמיכה בחייל. נפתחו למעלה מ-20 קבוצות, עם קצב הצטרפות משמעותי של מעל ל-13 אלף חברים. זאת בנוסף לעצומת התמיכה עליה חתמו 37 אלף בני אדם.

סקר: רוב הציבור תומך בחייל היורה

סקר חדשות 2 שנערך על ידי מנו גבע ומינה צמח ממכון מדגם, בשיתוף איי-פאנל חשף כי מרבית הציבור תומך בהתנהלות החייל. 57% מהנשאלים ענו שלדעתם לא היה צריך לעצור את החייל ולפתוח בחקירה פלילית, לעומת 32% בלבד שאמרו שצריך. כשנשאלו כיצד נכון יהיה להגדיר את פעולת החייל, 42% מהנשאלים ענו שמדובר בהתנהגות אחראית, 24% אמרו שמדובר בהתנהגות טבעית תחת לחץ, 19% סברו שמדובר בחריגה מהפקודות ו-5% טענו כי מדובר ברצח.

החייל בבית הדין הצבאי (צילום: חדשות 2)
מפגן תמיכה בחייל | צילום: חדשות 2

לבסוף נשאלו הנסקרים האם היציאה בפומבי של הרמטכ"ל, שר הביטחון וראש הממשלה נגד מעשה החייל הייתה מעשה מוצדק: 68% סברו שלא, לעומת 21% בלבד שסברו שכן. הסקר מייצג את כלל האוכלוסייה בישראל.

מוקדם יותר אתמול התייחס השר יעלון לסערה ולמחלוקת סביב הירי ותקף התבטאויות של שרים וחברי כנסת, שלדבריו "מנהלים מסע שיסוי והסתה חסר תקדים בחומרתו נגד צה"ל, הרמטכ"ל וכלפי מפקדים בכירים. במקום אחריות לאומית הם מפגינים הפקרות שאין כדוגמתה".