תקרית חריגה נרשמה לפנות בוקר (שישי) בגן ציבורי בבאר יעקב, לאחר שמפגש בין שוטרים לבין קבוצת צעירים ששתו במקום הידרדר עד מהרה לעימות אלים. במהלך העימות שלף אחד השוטרים אקדח ואף דרך אותו, למרות שהצעירים טוענים בתוקף כי לא נשקף לשוטרים שום איום. במשטרה טוענים מנגד שקבוצת הצעירים הפעילה אלימות ואף יידתה אבנים לעבר השוטרים.

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע החל סמוך לשעה 02:00 אחרי חצות, לאחר שניידת סיור הוזעקה למקום בעקבות תלונה שהתקבלה במשטרה על רעש. לטענת אחת הצעירות שנכחו במקום, השוטרים מיד התנפלו על הצעירים. בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 Online נראים השוטרים מנסים לבצע מעצר, בעוד חלק מהצעירים מנסים למנוע זאת מהם.

בשיאו של העימות שולף אחד השוטרים אקדח, דורך אותו וניגש לעבר הצעירים. "היה לנו מזל שזה לא נגמר בירי", אומרת מ', קרובת משפחה של אחת הצעירות שהיו במקום. "במקום לדבר איתך יכולתי לשבת עכשיו שבעה. לא כל צעיר שיושב בפארק ושותה אלכוהול הוא עבריין".

ניידת המשטרה לאחר התקרית (צילום: משטרת ישראל)
ניידת המשטרה לאחר התקרית | צילום: משטרת ישראל

"אני מבינה שהשוטרים צריכים לבצע את העבודה שלהם אבל במקרה הזה הם יכלו פשוט לשפוך את האלכוהול ולפזר אותם", הוסיפה מ'. "מדובר בצעירים שמשרתים את המדינה, לא בעבריינים או בארגון פשע. הלוואי שהמשטרה תראה נחישות כזאת כלפי עבריינים אמיתיים".

"כל שבוע שוטרים מתנפלים על בני העדה האתיופית ומתנכלים לנו", היא מוסיפה. לדבריה, הצעירים שוקלים להגיש תלונה במחלקה לחקירות שוטרים ולהגיש להם את התיעוד שבו נראה השוטר דורך נשק.

ממשטרת מחוז מרכז נמסר בתגובה: "כוח משטרה הוזעק לבקשת תושבים לטפל באירוע הקמת רעש ושתיית אלכוהול לקראת השעה 02:00 לפנות בוקר במרכז באר יעקב. במקום נמצאו כעשרים צעירים, חלקם תחת השפעת אלכוהול. אחד הצעירים עוכב ונעצר לאחר שסירב להזדהות והתנגד לעיכוב.

"בעת הניסיון להובילו לניידת מספר צעירים הקיפו את השוטרים וניסו למנוע מהם לקחת את העצור. בשלב שהיו קרובים לניידת החלו הצעירים ליידות אבנים בשני השוטרים ולכיוון הניידת. קצין היחידה שחש בסכנה לחייו ולחיי שותפו הוציא ודרך את האקדח במטרה להרתיע את הצעירים השתויים שאכן התפזרו מהמקום ואפשרו הכנסת העצור לרכב ולהביאו לתחנה לחקירה".