הנער כבול לכסא בשרשרת ברזל (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
הנער כבול לכסא בשרשרת ברזל | צילום: חטיבת דובר המשטרה

הנער נכבל בשרשרת לכסא במשך שעות: במהלך פעילות שגרתית של שוטרי מרחב עירון באחד מהכפרים בוואדי ערה, הם הופתעו לגלות נער בן 14 כבול ברגלו בשרשרת ברזל לכסא בביתו. השוטרים איתרו את הוריו של הנער ועיכבו אותם לחקירה בחשד לכליאת שווא והתעללות פיזית ונפשית בחסר ישע, כשבמקביל נעשתה פנייה לגורמי הרווחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בחקירתם הביעו ההורים צער על האירוע והבהירו כי מדובר היה באקט חינוכי וחד פעמי במסגרתו הם כבלו את בנם לכסא למשך מספר שעות, כי לא הצליחו להשתלט עליו. ההורים הסבירו כי הם רצו למנוע מבנם להסתובב בחברת עבריינים, כיוון שסירב ללכת לבית הספר.

בסופה של החקירה, החליטו שוטרי עירון ומחוז חוף לשחרר את ההורים בערבות, לאחר ששבו והביעו חרטה על המעשה. בהתייעצות עם גורמי הרווחה, גם בנם שוחרר בחזרה לביתו.

האב הזניח את בנו המרותק לכסא גלגלים - וכלא אותו במחסן

אתמול התקבלה במשטרה תלונה על אירוע דומה שהתרחש ביישוב גבע בנימין. על פי החשד, אחד התושבים במקום הזניח את בנו הסובל משיתוק מוחין ומרותק לכסא גלגלים, ונהג לכלוא אותו במחסן הצמוד לבית המשפחה.

לפי החשד, האב הותיר את בנו ללא השגחה בשעות הבוקר המוקדמות בסמוך לכביש מחוץ לביתו בזמן שהמתין להסעה האוספת אותו אל המוסד החינוכי בו הוא שוהה, כל זאת בתנאי מזג אוויר קשים.

עם קבלת התלונות, התבצע מעקב אחר התנהלות האב שגילה כי הוא נועל את בנו המוגבל במחסן הבית עם חזרתו מהמסגרת החינוכית. האב נעצר והובא לחקירה בתחנה. בחקירתו קשר עצמו החשוד למקרה והתחרט על מעשיו ואילו הילד הועבר להמשך טיפול גורמי הרווחה.