שבועיים לאחר שהשר לשעבר סילבן שלום התפטר מהכנסת בשל הטענות שהועלו נגדו בדבר הטרדות מיניות, בנו נמרוד ניר מספר בריאיון ראשון על הטלטלה שעברה משפחתו. "אין תחושת כעס, מרמור או תסכול, רק הקלה", אמר ניר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת הריאיון בו סיפר בן השאר על חוויותיו בקוריאה הצפונית, טען ניר, בנו החורג של שלום, כי הוא ואחיו נהנים כעת מתחושת הפרטיות עם פרישת אביו. "התפלאתי איזו תחושת הקלה מלווה אותנו בלי קשר להתרחשויות", אמר. "אחרי 25 שנה בהם האיש נתן הרבה למדינה והיה כל הזמן תחת מתקפות כאלו ואחרות, זה כיף קצת להיות אנשים פרטיים".

"באופן אישי, אני שמח שסוף סוף אני יכול להיות עצמי ולא לייצג אדם אחר", הוסיף ניר. "צריך להסתכל על התוצאות ועל השורה התחתונה. אין תסכול, יש תחושות חיוביות. אנחנו מסתכלים קדימה. וחוץ מזה, יש אנשים עם בעיות מאוד מאוד גדולות וצריך לקחת הכל בפרופורציות, כל אחד מאתנו עבר טרגדיות הרבה יותר קשות".

"פושע עד שלא הוכחה חפותך"

באשר לאביו, ניר סיפר כי בזמן שחלף מאז שהודיע על פרישתו מהחיים הפוליטיים, הוא נינוח בהרבה. "כשהוא קם בבוקר הוא מחייך, זה הרבה זמן לא קרה", אמר. "הוא נהנה מירידת המתח. אני מנסה לשדל אותו לאיזו חופשה אבל אין לי מושג לאן פניו מועדות אחר כך".

כשנשאל בנוגע לטענות שבגינן פרש אביו, טען ניר כי בעיני המשפחה - 'הסיפור הסתיים'. "מבחנתי זה מאחורינו וכל אחד מנסה להמשיך", אמר. בהמשך, הוא מתח ביקורת על ההתנהלות בעניין אביו ואמר: "שוב אנחנו במדינת ה'אתה אשם'. אני פשוט עדיין לא מסוגל לקבל את ההנחה שאתה פושע עד שלא הוכחה חפותך, אפילו שלא הוגשו תלונות במשטרה".

סילבן שלום
"הפעלנו מכבש לחצים", השר שלום | צילום: חדשות 2

"אבי פרש דוגרי, בגלל המשפחה", הוסיף ניר. "פשוט אמרנו לו די, צא, תעשה ביזנס, אחרי 25 שנים שעשית בהן מספיק לעם ישראל. הרי בסופו של יום, בקונסטלציה הנוכחית, עם ראש הממשלה הנוכחי זה לא המקום להיות בו". הוא אף טען כי הטענות שהוטחו באביו, לא היו הגורם הישיר לפרישתו: "אם הוא היה הולך לפי ההיגיון הזה, הוא היה צריך לפרוש בפעם שעברה. אנחנו היינו אלו שהפעילו עליו מכבש לחצים, ואנחנו מבחינתנו - מסתכלים קדימה".