אילוסטרציה (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90)
היחידה החדשה תמנע מקרי אלימות? | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

היחידה המשטרתית שתיאבק באלימות במגרשים: שרת התרבות והספורט, מירי רגב, והשר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, סיכמו על הקמת יחידת משטרה מיוחדת למאבק באלימות בספורט. מדובר ביחידה משטרתית ייעודית בעלת יכולות מודיעיניות ומבצעיות למאבק בתופעת האלימות בספורט, שתוקם על בסיס המודל של יחידת "אתגר" ותתוקצב ברובה מכספי הטוטו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מטרתה של היחידה היא איסוף מודיעין מקדים ומניעה ככל הניתן של אירועי אלימות עוד בטרם ההגעה למגרשים, במהלך המשחקים ולאחריהם. בחודש הקרוב יגובש מתווה מפורט בעבודת מטה משותפת, הוא יובא לאישור ממשלה ויוצג לציבור. עוד התקבלה החלטה על הקמת צוות בין משרדי שיבחן צעדים נוספים בתחום האכיפה והענישה.

"הקמתה של יחידה משטרתית יעודית לטיפול בתופעת האלימות בספורט הישראלי היא היסטורית ומחויבת מציאות לאור חומרת האירועים", אמרה השרה רגב. "ההחלטה הזו מעבירה מסר ברור לציבור - אפס סובלנות לתופעת האלימות בספורט, בדגש על הכדורגל הישראלי. זהו צעד חשוב אך הוא רק אחד מסדרה של צעדים נוספים, דרמטיים, שהמשרד מוביל במסגרת מיגור האלימות בספורט".

האלימות בדרבי התל-אביבי, נובמבר 2014 (צילום: ערוץ 1)
האלימות בדרבי התל-אביבי, נובמבר 2014 | צילום: ערוץ 1"היחידה המשטרתית החדשה שהנחיתי על הקמתה תיאבק בתופעת האלימות בספורט במלוא העוצמה", אמר השר ארדן, "אסור לאפשר שמגרשי ספורט יהפכו לזירת אלימות והתגוששות עד כדי סיכון חיים ממשי. אני מברך את השרה רגב על פעילותה הרבה בנושא זה. הספורט שייך לעם ישראל וצריך לשלב זרועות על מנת לעקור את התופעה הזו מהשורש."