ראש הממשלה בנימין נתניהו ניסה הבוקר (ראשון) להבהיר את הדברים שאמר אמש בזירת הרצח בתל אביב על המגזר הערבי - ועוררו סערה. "במשך 70 שנה נעדרת אכיפת החוק במגזר הערבי", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה. "אנחנו החלטנו לעשות שינוי ולהביא לאכיפת חוק בכל התחומים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראש הממשלה פירט כיצד המדינה תפעל להגברת אכיפת החוק במגזר הערבי. הוא דיבר על מבצע לאיסוף כלי נשק בלתי חוקיים, על הגברת אכיפת חוקי הבנייה ועל טיפול בהסתה במסגדים, במערכת החינוך וברשתות החברתיות. "הפעילות הזו תגדל ביתר שאת כי אנחנו הולכים לעשות מאמץ גדול מאוד להביא לכך שמדינת ישראל תהיה מדינת חוק בכל חלקיה", הבהיר נתניהו.

לטענת נתניהו, היעדר האכיפה במגזר הערבי משפיעה על החברה הישראלית כולה. "האזרחים עצמם סובלים שם מפשע גובר - כל אזרחי מדינת ישראל סובלים מההסתה ומהאלימות שהיא גם פלילית וגם לאומנית", אמר.

אמש התייצב נתניהו בזירת אירוע הירי ברחוב דיזינגוף בתל אביב. "יש הסתה פרועה של האסלאם הקיצוני נגד מדינת ישראל בכל המגזר הערבי", אמר נתניהו. "אינני מוכן לקבל שתי מדינות בישראל: מדינת חוק לרוב אזרחיה ומדינה בתוך מדינה לחלק מאזרחיה במובלעות שאין בהן אכיפת חוק". למרות שנתניהו שיבח את הגינויים שכבר הושמעו בקרב ערביי ישראל - הדברים האחרונים שאמר עוררו ביקורת על כך שהם מכלילים ומסיתים.

נתניהו התייחס בישיבת הממשלה הבוקר גם להגשת כתבי האישום בפרשת רצח המשפחה הפלסטינית בכפר דומא וגינה את המעשה. "אנחנו מתנגדים להפרת חוקי המדינה בכל מקום שהדבר הזה מתבצע", הדגיש. "אנחנו מדינת חוק ונשליט את החוק בכל חלקי מדינת ישראל ועל כל אזרחי ישראל".