ביום שבת האחרון הגיעה רווית בר אוריין עם בתה החיילת, שסבלה מחום וחולשה, למרפאת "ביקורופא" בכפר סבא, אך תוך זמן קצר היא נדהמה לגלות שבמרפאה מסרבים להעניק לבתה טיפול ולא מסתפקים בכך אלא דורשים מהשתיים לעזוב את המקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בטעות הגענו שעה וחצי לפני הזמן שבו 'מותר' לחיילים להגיע", כתבה רווית בפוסט שפרסמה בעמוד הפייסבוק שלה ושזכה תוך זמן קצר למאות שיתופים. "ישבנו בתוך המרפאה להמתין. היה מקום בשפע, המקום נקי ומעוצב ובחוץ ירד גשם והיה קר. לאחר מספר שניות הגיעו אנשי המשרד ואמרו לנו לצאת החוצה".

לדברי רווית, אנשי המרפאה הדגישו בפניהן כי חיילים אינם יכולים להמתין במקום. גם כשציינה כי בתה חולה ושמזג האוויר סוער, במרפאה התעקשו כי על השתיים לצאת ולהמתין בחוץ. לאחר שסירבה לצאת איימו במרפאה כי יזמינו משטרה, ואכן תוך זמן קצר הופיעו במקום שוטר ושוטרת.

בסרטון שצירפה לפוסט שלה נראית השוטרת פונה לבת החיילת ואומרת לה "עד עכשיו דיברנו יפה, אנחנו מבקשים שתצאי מכאן". השוטר אף הוסיף לעבר האם: "את יכולה להישאר, את אזרחית, את לא חיילת". בשלב זה התערבה אזרחית נוספת שהמתינה במקום וקראה לעבר השוטרים: "זאת בושה וחרפה למדינה. הן לא התפרעו, לא קיללו, הן לא עשו כלום".

הפצרותיה של האם לא עזרו והשוטרים ליוו את הבת אל מחוץ למרפאה. בסופו של דבר המתינו האם ובתה בחוץ עד שהגיעה שעת קבלת החיילים. בשיחה עם חדשות 2 Online סיפרה רווית: "לא חשבתי שדבר כזה יכול לקרות במדינה שלנו". לדבריה, במהלך חילופי הדברים ביניהם אמר לה השוטר: "רוב החיילים שבאו לפה לא באמת חולים, הם באו להוציא גימלים". האם הוסיפה כי לאחר שיצאו נתקלו בחיילים רבים נוספים שהמתינו בגשם עד לשעת הקבלה של החיילים.

מרשת מרפאות "ביקורופא" נמסר בתגובה: "אנו כפופים להנחיות הצבא לפיהן אין לקבל חיילים במרפאות לפני שעות הכניסה שנקבעו. לפנים משורת הדין ובהתאם לנסיבות, אנו מאפשרים לחיילים להמתין במרפאת האזרחים עד לפתיחת מרפאת החיילים. אנו מצרים על שיקול הדעת השגוי במקרה המדובר ונחדד את הנהלים למצבים מסוג זה".

לפניות לכתב: Azria@ch2news.co.il

לעמוד הפייסבוק של עזרי עמרם