סריקות נרחבות באזור ואדי ערה
ביתו של החשוד, היום | צילום:

"אני לא מעכל שהבן שלי מעורב בזה בכלל. אני והכפר כולו מתנערים מהמעשה": בכפר בוואדי עארה הוכו בהלם כששמעו שבן הכפר הוא החשוד בביצוע הפיגוע הקטלני בתל אביב אתמול, בו נרצחו אלון בקל ושימי רוימי ז"ל. יממה לאחר הפיגוע הרצחני, משפחתו של החשוד מגנה בתוקף את מעשיו ומתנערת ממנו. בשעות הצהריים הגיעו שוטרים, חוקרים וכוחות יס"מ לבית המשפחה, חקרו כמה מהם - ולאחר שהחרימו ציוד - ובו גם מחשבו האישי של החשוד, אזקו ועצרו את אחיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"אני עדיין לא מבין ומעכל שבני עשה דבר כזה", מסר אביו של החשוד בשיחה עם חדשות 2 Online, "מה שקרה תפס את כל המשפחה והכפר בהלם". "אני איש מערכת, אני עובד בשמירה, פתאום הבנתי שבני מעורב - והתקשרתי לתחנת המשטרה. ביקשתי להיפגש עם הקצין הבכיר בתחנה ועדכנתי אותו שהבן שלי הוא המעורב במעשה", שחזר האב ההמום. "אני משתתף בצער משפחות הקורבנות ומאחל החלמה מהירה לפצועים".

מוקדם יותר היום, התכנסו חברי מועצת ערערה וגינו את המעשה. ראש המועצה וחבריה הגיעו לבית המשפחה באחד הכפרים שבשטח המועצה, ושמעו את האב שאמר להם שבנו הוא החשוד בביצוע הפיגוע הרצחני. קרובי משפחתו של החשוד מסרו שהוא לא השתייך לאף ארגון פוליטי או דתי כלשהו - וככל הנראה שפעל על דעת עצמו.

714711
תמונתו של החשוד במצלמות האבטחה | צילום: חדשות 2

"אנו מגנים את אירוע הירי הקשה ומתנגדים בחריפות לכל מעשה של אלימות", נמסר בהודעת המועצה. "מדובר באירוע של איש אחד שאינו מייצג מי מתושבי הכפר. המועצה מבהירה כי מדובר באירוע של איש אחד שאינו מייצג מי מתושבי הכפר ומדגישה כי מדובר באירוע הזר לתרבותנו ותרבות בני הכפר. המועצה ותושבי הכפר משתתפים בצער משפחות ההרוגים ומאחלים החלמה מהירה לכל הפצועים".