בעקבות חשיפת התנהלותו של עזרא נאווי בתחקיר ששודר ביום חמישי האחרון בתכנית "עובדה", פתחה המשטרה בחקירה נגד פעיל השמאל הקיצוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהמשטרה נמסר כי "בהמשך לפניות כתבים ולפרסומים נאשר כי נפתחה חקירה בעניין שהוצג בתחקיר 'עובדה' ותלונות שהוגשו בנושא ומטבע הדברים אין בכוונתנו לפרט מעבר לכך". 

ארגון "עד כאן", שחשף את התבטאויותיו של נאווי, פנה למפקד להב 433 רוני ריטמן בדרישה לפתוח בחקירה. "אין מנוס מחקירת משטרה של הארגונים בצלם ותאיוש ועזרא נאוי ושותפיו", ציינו בארגון. "פעולות אלו של שיתוף פעולה גלוי ואקטיבי עם מנגנוני הביטחון הפלסטיני הובילו לעינויים קשיים וחשש לרצח".

במסגרת התחקיר חשפו פעילי ימין שחדרו לארגוני שמאל קיצוניים כיצד נאווי מעביר מידע לידי הביטחון המסכל הפלסטיני אודות פלסטינים המעוניינים למכור קרקעות ליהודים. בתיעוד נחשף כיצד העברת המידע מצד נאווי מסכנת במודע את חייהם של אותם פלסטינים.

ארגון הימין החדיר בחודשים האחרונים סוכנים שתולים, שעקבו אחר נאווי ופעילותו בשטחים. אחד מהשתולים האלה הצליח להתקרב מאוד לנאווי, המגדיר את עצמו פעיל למען זכויות אדם.

הסוכן השתול הצליח להקליט את נאווי מעיד כיצד הוא מוסר שמות של פלסטינים המבקשים למכור אדמות ליהודים לשירותי הביטחון הפלסטיניים, תוך שהוא מודע לגורל הצפוי להם. "אני מוסר אותם ישר לשירותי הביטחון הפלסטיני", סיפר נאווי.

כשנשאל נאווי מה עושה המשטרה הפלסטינית באותם מוכרי קרקעות הוא ענה: "היא תופסת אותם, הורגת אותם".