גל הטרור מוביל לא פעם גם למקרים של זיהוי שגוי. כך קרה היום (חמישי) בצהרים כשצעיר דרוזי, תושב הכפר סאג'ור שבגליל שעובד בחברת משלוחים, נכנס לחנות בצפת לקנות סכיני מטבח. אזרחית שנכחה במקום חשדה כי מדובר במחבל והזעיקה את המשטרה שלטענת הצעיר, עצרה אותו באלימות וברובים שלופים למרות שמיהר להזדהות.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי גורם במשטרה, תושבת המקום התקשרה ודיווחה כי מחבל מסתובב בצפת. ניידות משטרה שהוקפצו לאזור איתרו את הצעיר שהיה ברכבו, הוציאו אותו והחלו במעצר. בשיחה עם חדשות 2 Online הוא מספר שעשה שירות צבאי מלא, וכך גם קרוב משפחתו שישב איתו ברכב. "עצרו אותי השוטרים והתנפלו עלי עם נשקים שלופים ללא כל סיבה, לא הבנתי מה קורה סביבי", הוא מתאר.

"הם טענו שחשבו שמדובר במחבל. מיד הצגתי את עצמי, הצגתי תעודת זהות, התנהגתי כמו שצריך. למרות זאת לאחר שעצרו אותי קיבלתי מכות". הצעיר מספר כי רק לאחר שאחיו שמשרת בקבע הגיע לתחנה לשחררו והובהר להם כי לא מדובר במחבל, שחררו אותו. "אני מאוד מאוכזב מהתנהלות השוטרים. מה בסכך הכל עשיתי? היו יכולים לבדוק תעודת זהות, מי אני ולגמור את זה בלי נשקים, בלי לגרום לבהלה מסביב ובלי שאנשים יתחילו לצעוק שאני מחבל".

"זה מאוד מקומם ומכעיס ואנחנו כמשפחה לא נשתוק על זה ונגיש תלונה במח"ש", הוסיף הצעיר וסיפר כי מיד לאחר שחררו נסע לבית החולים שם הוא מאושפז, מאחר וחש ברע לאחר מעצרו.

״שוב אנו נתקלים בתופעה מכוערת של מעצר והכאת אזרח תמים רק בגלל היותו ערבי או בעל חזות ערבית", התקומם ח"כ אכרם חסון (כולנו). "ללא כל ספק, חוסר הביטחון והמתח משפיע רבות על האזרחים, אך מהמשטרה ומכוחות הביטחון הייתי מצפה ליותר איפוק ומקצועיות וליד פחות קלה על ההדק. המגזר הערבי ובני העדה הדרוזית מהווים מעל ל-20 אחוז מן האוכלוסייה, ולא ניתן להשלים עם מציאות שכזו למרות הימים המתוחים. המצב הבטחוני בחודשים האחרונים מוכיח שוב שאין מנוס מלשוב ולדון בנושא הסדר מדיני ברור. למרות הכל אנחנו, בני העדה הדרוזית נמשיך להגן ולשרת את המדינה בכל התחומים. אין לנו עם ומדינה אחרת.״

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "למוקד 100 של משטרת ישראל התקבלו מספר דיווחים על שני חשודים אשר נראים בעיר צפת. זמן קצר לאחר מכן התקבל דיווח נוסף כי השניים נצפו קונים סכינים בסופר מקומי. בעקבות העלאת החשד, כוחות משטרה גדולים החלו בפעולות איתור ובמהלך הסריקות אותר הרכב ובו החשודים שדווחו. השוטרים, בפעילות נחושה ומהירה ביקשו מיושבי הרכב להזדהות ואילו אלו דיברו עימם בערבית וכשדרשו השוטרים לבצע חיפוש ברכבם ועל גופם, סרבו השניים בצורה אקטיבית".

עוד נמסר כי "השוטרים נאלצו להפעיל כח סביר על מנת לקיים את החיפוש לאור החשד הכבד שעלה ותוך כדי חיפוש נמצאו 3 סכינים חדשים ברכב. בזמן הנסיעה לתחנת המשטרה סיפר אחד מהם לראשונה כי הוא אזרח ישראלי דרוזי. באותו הרגע ירדה רמת החשד, השניים שוחררו בתחנת המשטרה ואף הוסבר לאחיו החייל של אחד המעורבים מורכבות האירוע והשתלשלותו. משטרת ישראל מתייחסת בצורה רצינית לכל דיווח מסוג זה שמתקבל והתנהלות מבצעית באירועים כאלו הינה הכרחית".