"יש בהצגה שאני משתתף בה עם איבגי מישהי ששווה הטרדה": חבריו של השחקן משה איבגי, כלפיו מופנות חשדות מצד נשים על הטרדה מינית, יוצאים היום (רביעי) להגנתו - וטוענים כי הם מכירים אותו ושקשה להם עם מה שנעשה לו. אלא בזמן שהשחקן אריה מוסקונה יצא להגנתו של איבגי - הוא חולל סערה לאחר האמירה השנויה במחלוקת שהוציא מפיו.  

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני לא שמעתי על זה, אני נחרד מהעדויות", אמר השחקן אריה מוסקונה בריאיון לגלי צה"ל. "לא שמעתי על דבר כזה נשיקות בכוח ואני נחרד מזה. אני איתו באמת לא במעט הפקות, אולי לי לא סיפרו. אני רואה אותו מחבק שחקניות אבל אף פעם לא שמעתי תלונה".

"אנחנו ביחד בהצגה ויש שם שחקנית מאוד צעירה ומאוד יפה ש'שווה הטרדה', במרכאות כפולות", הוסיף מוסקונה, "זו מחמאה שאני אומר ושאף אחד לא יעז לומר. עליי מעולם לא התלוננו, אני חושב שאני יודע איפה חוש ההומור עובר. אני אמרתי את זה כמחמאה. אני לא חושב שמישהו אומר 'שווה הטרדה' אפשר להתלונן על זה".

השחקנית רובי פורת-שובל, שהצטלמה למספר סרטים לצדו של איבגי, סיפרה בריאיון לתכנית "שש עם" שקשה שלה שמפנים האשמות כלפיו ללא ביסוס: "קשה לי עם משפט השדה שנעשה לו, ששופכים דמו של אדם. אני יכולה רק להעיד ממה שראיתי שהוא מאוד מרוכז בעבודה".

"היינו עשרות שחקנים סגורים בבית אחד גדול, והיה יום צילום מאוד אינטנסיבי מלפנות בוקר עד מאוחר בערב, היו שם הרבה מאוד שחקניות יפות - צעירות ומבוגרות. הוא היה מאוד מפוקס ומרוכז במשהו עושה וישב בצד. אמרתי לאחת השחקניות 'זה איבגי, הוא בא לעבוד", מוסיפה פורשת-שובל. "אני חלילה לא ממעיטה במה שהמתלוננות אומרות", הבהירה, "כל מי שנעשה בה משהו צריכה לקום ולהתלונן אבל לבי נחמץ כששמעתי מה שאומרים על איבגי".

"לבדוק את התלונות נגד איבגי"

"ידוע לכל כי בתעשיית המשחק נשים חשופות ביתר שאת לניצול ולפגיעה, בגלל אופי העבודה ויחסי ההיררכיה בתעשייה - לבימאים, שחקנים ויוצרים מוכרים יש כוח רב, והם עלולים לנצל את מעמדם כדי לפגוע בשחקניות ובעובדות הפקה", אמרה אורית סוליציאנו, מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעי ולנפגעות תקיפה מינית בעקבות הטענות נגד איבגי.

"אני קוראת לכל המוסדות שמעסיקים את השחקן משה איבגי לבדוק את התלונות באופן קפדני ולתת גיבוי מוחלט למתלוננות. העובדה כי היום נשים לא מוכנות לשתוק יותר על הטרדות שפעם היו שגרת יומן - היא דבר מבורך, מהפכה חברתית של ממש שתיצור שינוי חברתי משמעותי בחברה הישראלית", הוסיפה.