בעקבות הסרטון המסעיר שפורסם בחדשות 2, הערה לרב הצבאי הראשי: שלשום (ראשון) פרסם לראשונה כתבנו יאיר שרקי סרטון, בו נראה הרב הצבאי הראשי, תא"ל רפי פרץ, כשהוא רוקד עם הרב איציק שפירא - מחבר הספר השנוי במחלוקת "תורת המלך". התמונות, שצולמו בחתונה שנערכה בשבוע שעבר, עוררו זעם - והיום התברר כי פרץ זומן לשיחת הבהרה אצל ראש אכ"א, האלוף חגי טופולנסקי. בצה"ל הדגישו כי "היה מצופה מקצין לנהוג אחרת".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

אתמול פנה ח"כ עמר בר-לב ממפלגת העבודה לרמטכ"ל איזנקוט על מנת שיפעל בדחיפות נגד הרב הראשי לצה"ל. מלשכתו של הרמטכ"ל נמסר היום בתגובה לפנייתו של בר-לב כי "הרב הצבאי הראשי הגיע לחתונה אזרחית של רב, אשר שירת בעבר ברבנות הצבאית. הרב חגג ושמח בחתונה, היה מצופה מקצין לובש מדים לנהוג אחרת".

רס"ן נועה הרפז-ירון, רמ"ד כנסת, ממשל וציבור בלשכת הרמטכ"ל, הוסיפה ועדכנה את ח"כ בר-לב כי "ראש אגף כוח האדם יקיים שיחה עם הקצין, יעיר לו ויבהיר לו את המצופה מקצין בכיר בצה"ל לובשים מדים ועוד יותר מכך כרב הצבאי הראשי".

אין תמונה
פנה לרמטכ"ל. ח"כ בר-לב

ח"כ בר-לב: "מעשה חמור מאין כמותו"

בפנייתו של בר-לב טען הח"כ, חבר ועדת חוץ וביטחון מטעם המפלגה הגדולה באופוזיציה, כי "הרב הצבאי לצה"ל הגיע לחתונה לבוש מדי צה"ל ובכך הוא מייצג את צה"ל ומפסיק להיות אדם פרטי". בר-לב הוסיף כי הספר "תורת המלך" הוא "ספר אלים וגזעני שגונה על ידי גורמים מכל הקשת הפוליטית והחברתית במדינת ישראל. בספר מפורטת קריאה מפורשת לאלימות והסתה גלויה".

במהלך הריקוד שתועד בעדשת המצלמה נראה פרץ כשהוא חובש על ראשו את כובעו של הרב שפירא, והרב שפירא רוקד כשלראשו הכומתה של הרב הראשי וברקע מתנגנים שירי חג הפורים. שפירא, מראשי ישיבת "עוד יוסף חי" ביצהר, נחשב לאחד הרבנים הבולטים בימין הקיצוני והוא נחקר בעבר בחשד להסתה. החתונה נערכה באולם "שירת ירושלים", אותו האולם בו נערכה "חתונת השנאה".

על החלפת הכובעים והכומתות בין שפירא לפרץ כתב בר-לב: "תא"ל פרץ מעניק בכך גושפנקא ותמיכה סמלית בשם צה"ל לאדם שחתר תחת שלטון החוק וודאי לא יכול להיות מזוהה עם ערכי צה"ל". בר-לב הדגיש כי "על אף שמחבר הספר לא הועמד לדין פלילי, הרי קיים קונצנזוס ערכי וחברתי שלספר כמו תורת המלך אין מקום בארון הספרים הישראלי והיהודי". בסיום פנייתו ביקש בר-לב מאיזנקוט "לנקוט בהליכים אותם תראה לנכון כנגד הרב הראשי לצה"ל.‎

זומן לשיחה. הרבצ"ר רפי פרץ | צילום: Abir Sultan/Flash 90, חדשות

חברת כנסת נוספת מהמחנה הציוני, ח"כ איילת נחמיאס ורבין, צייצה בעמוד הטוויטר שלה כי היא פנתה לשר הביטחון משה (בוגי) יעלון בעקבות הפרסום בחדשות 2 וכי יעלון השיב לה שהנושא בבדיקה.

בתזמורת סיפרו כי בעל האולם ניגש אליהם בתחילת האירוע, ואסר לשיר את השיר "זכרני נא", שעמד בעבר במרכז ריקוד השנאה בו נופפו המשתתפים בנשקים ודקרו את תמונתו של התינוק עלי דוואבשה.