731929
"הלוויה במקום חופה". הילי סובול | צילום:

בבית העלמין ירקון נערכה לפנות ערב (ראשון) הלווייתה של הילי סובול, בת ה-18 שנרצחה ביום חמישי האחרון בביתה בתל אביב. "פרח יפה, נסיכת הנשף, כל מי שהכיר אותך נפל בקסמייך", קראה אחת מחברותיה של הילי הספד שכתבה לה אמה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"חלמת ללמוד מקצוע, לטייל בעולם, להתאהב ולהקים משפחה. עולם של חלומות היה מונח לרגלייך ועכשיו כבר לא תממשי אותו לעולם", ספדה לה האם. "אני רואה את פנייך היפות, חיוכך הזוהר וצחוקך המתגלגל ואני בוכה על האובדן הנורא שקרה לנו, על הבזבוז. עכשיו אנחנו מלווים אותך בדרכך האחרונה במקום ללוות אותך לחופה בבוא המועד. אין בי את הכוח להיפרד ממך ילדתי היקרה. אוהבת, אמא".

הלוויית הילית סובול, אתמול
צילום:

החשוד המרכזי ברצח הוא דוד ערן, בן הזוג של שירי, אחותה התאומה של הילי. שירי עצורה גם היא בחשד למעורבות באירוע, ושלשום האריך בית המשפט את מעצרם של השניים ב-10 ימים. שני החשודים, שהודו תחילה במעורבות באירוע, מכחישים כעת כל קשר לרצח, שומרים על שתיקה בחקירתם ואינם משתפים פעולה עם החוקרים.

לבית הספר עירוני ט' בתל אביב, שבו לומדת האחות החשודה ברצח, הגיעו הבוקר צוותי החינוך מלווים בפסיכולוגים ובעובדים סוציאליים שקיבלו את חבריה ללימודים של שירי סובול. בתחילת היום שוחחו הצוותים עם התלמידים על המקרה הקשה.

דוד ערן, החשוד המרכזי ברצח
דוד ערן, החשוד המרכזי ברצח | צילום:
שירי סובול, האחות התאומה
שירי סובול, האחות התאומה | צילום: חדשות 2

במסגרת החקירה תזמן המשטרה את חברותיהן של שתי האחיות לתת עדות ולספר על הקשר ביניהן. ההערכה היא כי יחסיהן של השתיים עלו על שרטון בתקופה האחרונה, מה שהוביל לרצח. אמן של האחיות מסרה עדות במשטרה ביום חמישי האחרון, אך השוטרים טרם הצליחו להבין מה בדיוק הניע את האחות החשודה לבצע את המעשה.

שירי סובול היא שהזעיקה את המשטרה ואת כוחות ההצלה. תחילה סיפרו היא ובן זוגה לחוקרים כי אלמוני ארב לצעירה מחוץ לדירה, דקר אותה כשיצאה לדבר בטלפון הנייד ונמלט מהמקום. עם זאת, במהלך חקירתם הודו השניים במעורבותם באירוע.

כבר עם הגעת השוטרים לבית, גרסתם של השניים לא התיישבה עם הממצאים בזירת הרצח. בניגוד לטענת האחות, לפיה החשוד ברצח דקר את הילי מחוץ לבית ונמלט, הסכין ששימשה לדקירה נמצאה בתוך הבית. בנוסף, ציינה האחות בפני חוקרי המשטרה כי הייתה לבד בבית בזמן הרצח, אך התברר כי גם בן זוגה שהה במקום.