הדקות האחרונות לחייו של הנעדר: גופתו של שי יעקב נועם, תושב רחובות בן 31 שנעדר מאז יום שישי, אותרה היום (שלישי) בים המלח על ידי מסוק של המשטרה. מצלמות פלוגת התצפיות של פיקוד המרכז, שפרוסות במרחב ים המלח, זיהו את נועם כשעמד על החוף - לפני שנעלם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך החקירה זיהתה פלוגת התצפיות את הנעדר באזור אבנת שבצפון ים המלח. בתמונות נראה נועם בזמן שצעד על החוף, עמד והתבונן בים המלח. לאחר מכן הוא השיל חלק מהבגדים שלו והתקדם לעבר החוף. בשלב מסוים נעלם נועם מן המצלמות ורק לאחר כך הצליחו התצפיתניות לזהות את הגופה שלו צפה במים ולשלוח לשם את מסוק הסיור המשטרתי, שווידא כי אכן מדובר בו ולהביאו לחוף.

במקביל, נמשכת חקירת המשטרה שנועדה לברר את הנסיבות שהביאו למותו. נועם יצא מביתו ביום חמישי האחרון בשעות הצהריים ונסע לדרום. ההערכה היא כי בעקבות תקלה ברכבו הוא נטש את הרכב באזור שמורת הטבע עין גדי והמשיך משם רגלית במזג אוויר סוער, אז כנראה טבע.

 

נמצאה הגופה. נועם (צילום: משטרת ישראל)
נמצאה הגופה. נועם | צילום: משטרת ישראל

"ראינו אותו עומד על קו המים, ואז הוא נעלם"

ניתאי רייש מיחידת חילוץ מגילות, שהשתתף בחיפושים אחר נועם, תיאר בשיחה עם חדשות 2 את מהלך הסריקות ואת פריצת הדרך שהתרחשה אתמול: "עברנו על מצלמות שהוצבו באזור. ראינו אותו עומד על קו המים, ואז בשלב מסוים הוא פשוט נעלם, אל תוך הים", סיפר. "בעקבות זאת מיקדנו את החיפושים בתוך הים עצמו, בעזרת מסוק משטרתי, סירות של יחל"צ עין גדי וסיירים, אך לצערנו מצאנו גופה".

רייש הסביר כי מותו של נועם היה ככל הנראה בלתי נמנע. "גם אם היינו עובדים מהר יותר, זה לא היה עוזר בשל הזרימות החזקות שגרם מזג האוויר הסוער של סוף השבוע, שכנראה גרם גם לזרמים בתוך הים עצמו".

החיפושים אחר הנעדר (צילום: נתאי רייש, יחל״צ מגילות)
החיפושים אחר הנעדר | צילום: נתאי רייש, יחל״צ מגילות

אתמול: מעילו של הנעדר ומפתחותיו אותרו

אתמול חלה התקדמות בחיפושים אחריו לאחר שאנשי יחידות החילוץ עין גדי, מגילות וגוש עציון איתרו את מעילו של הנעדר באחד מחופי ים המלח, צפונית לנחל דוד. בתוך מעיל הפליז נמצאו גם מפתחות הרכב והדירה שלו.

נועם יצא מביתו ברחובות ביום חמישי בשעות הצהריים ונסע לדרום. עובדי מע"צ שפעלו לחסימת כבישים בעקבות מזג האוויר הכבד היו האחרונים שהבחינו בו, ביום שישי בשעה 05:30 בבוקר. לאחר שנתקע עם רכבו באזור שמורת הטבע עין גדי, נטש את כלי הרכב והמשיך רגלית. סמוך לשעה 07:30 ניסה ליצור קשר טלפוני עם אחד מבני משפחתו, אך לא הצליח ומאז אבד הקשר עמו.