הפסל יוסר
הפסל יוסר | צילום: יעל גידניאן

הנהלת הסינמה סיטי החליטה היום (שני) להוריד פסל שהוצב במתחם בירושלים שדומה מאוד לח"כ עמיר פרץ, כשהוא לבוש בבגדי האדם הקדמון ואוחז במשקפת, כפי שצולם בתמונה המפורסמת עם המשקפת הסגורה בהיותו שר ביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מי שהבחינה בפסל היא יעל גידניאן (28) פעילה חברתית מירושלים, שהלכה אמש לראות סרט, והביעה שאט נפש מהדמיון. "זו פעם ראשונה שאני שם, ובן דוד שלי שאמר לי שיש פה פסל של עמיר פרץ", היא סיפרה לחדשות 2 Online. "קלטתי אותו מוצג כאדם קדמון - השיער שלו, המשקפת, השם המפורסם, זה לא נראה כמו טעות". לדבריה, מדובר בפסל גזעני, שמייצג את התדמית של המזרחים בישראל.

בסינמה סיטי התנצלו
בסינמה סיטי התנצלו | צילום: יעל גידניאן
בסינמה סיטי התנצלו
דומה? | צילום: יעל גידניאן

בפוסט שהעלתה לפייסבוק וזכה לתגובות רבות היא כתבה: "כך מיוצג שר לשעבר, ח"כ, איש ציבור ותיק ונאמן לדרכו, במתחם בילוי ישראלי. כי מרוקאי, מוכשר, מוצלח ומתקדם ככל שיהיה, הוא אחרי הכל, איש מערות". לדבריה, הפסל נצפה עם משקפת מכוסה (כמו בתמונה המפורסמת), ואחרי כמה שבועות הוסר הכיסוי והוא נשאר כך. בסינמה סיטי דחו טענה זאת.

בהנהלת הסינמה סיטי אמרו כי מדובר בפסל שיוצר במפעל בובות בתאילנד, אך עם זאת הודו בדמיון הנראה לעין.

בתגובה רשמית לטענה נמסר מהסינמה סיטי: "הפסלים המוצבים במתחם הסינמה סיטי בירושלים מיוצרים ומיובאים מחו"ל. הפסל הנ"ל מוצב במתחם כבר שנתיים ולא היתה כל כוונה לדמות אותו לאדם כזה או אחר ולהשוות אותו למישהו מסוים. בשל הרגישות והדמיון שאנשים מוצאים, למרות שלא היתה שום כוונה כזאת, אנו נסיר את הפסל. אנו מתנצלים על אי הנעימות ומסתייגים מכל אמירה שיש בה גזענות או העדתיות".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv