טיול תמים הסתיים בחבלה חמורה
טיול תמים הסתיים בחבלה חמורה | צילום:

חגיגות יום ההולדת הסתיימו בבית החולים: א', סטודנטית לרפואת שיניים בת 25 מאזור המרכז, יצאה בשבת האחרונה עם בני משפחתה לחגוג את יום ההולדת של אמה בטיול לאורך הטיילת של תל אביב-יפו על סגווי - סוג של כלי רכב חשמלי על שני גלגלים. במהלך הנסיעה היא נתקלה במכסה ביוב, נפלה ונחבלה בפניה וכעת היא תובעת את העירייה על רשלנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התאונה התרחשה בקטע הטיילת הסמוך לקצה הצפוני של "פארק המדרון" ביפו. א' נתקלה עם הסגווי במכסה ביוב פתוח, התרסקה ונחבלה קשות בפניה.

משפחתה פינתה אותה לבית החולים איכילוב, שם קיבלה טיפול רפואי ראשוני ושפתיה נתפרו. הרופאים אומרים כי היא תזדקק לטיפולים נוספים ושיקום ממושך.

שריד ואדלשטיין (צילום: עזרי עמרם)
שריד ואדלשטיין | צילום: עזרי עמרם

מיד לאחר שגילתה כי הטיפולים שלהם תידרש יעלו לה עשרות אלפי שקלים, החליטה א' לתבוע את עיריית תל אביב בגין רשלנות. בכתב התביעה המתגבש נכתב כי פתח הביוב מהווה מפגע חמור בשטח הציבורי.

"אני מאד מודאגת ממצב הפה שלי", סיפרה א' לחדשות 2 online. "היו לי שיניים בריאות ויפות וכעת כל הפה שבור וכאוב, והכול בגלל בור ביוב לא תקין. עליי לעבור מסכת טיפולים ארוכה כדי לנסות ולשקם את מצבי".

עורכי הדין דניאל שריד ואיתן אדלשטיין, המייצגים את א', הדגישו כי היא נפגעה עקב רשלנות ברורה של עיריית תל אביב. "במידה והעירייה הייתה דואגת לתקן את המפגע האירוע המצער היה נמנע", הם טוענים. "רשות מקומית חייבת במשנה זהירות כדי להבטיח לתושביה מעבר בטוח ללא חשש. נפעל למיצוי מלוא זכויותיה של מרשתנו".

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה: "המקרה אינו מוכר בעירייה. למקום נשלח פקח לבדיקה האם ישנם מפגעים שדורשים טיפול מיידי. במידה ותגיע תביעה היא תטופל בהתאם לנדרש".