הבית המפויח
סיכום חדשות סוף השבוע | צילום: רויטרס

טרגדיה בניו-יורק: שבעה ילדים, בני משפחה יהודית-חרדית אחת, נספו בשריפה שפרצה היום (שבת), בביתם שברובע ברוקלין. שניים נוספים נפגעו אנושות. מחקירה ראשונית של הרשויות שהגיעו לזירה עולה כי הסיבה לדליקה היא ככל הנראה תקלה בפלטת חימום האוכל לשבת.הקורבנות: שלוש בנות בגילאי 8, 12 ו-15 וארבעה בנים בני 5,6,7 ו-11. "זו הטרגדיה הגדולה ביותר שהתרחשה בעיר בשבע השנים האחרונות. למשפחה, לקהילה ולעיר כולה", אמר דניאל ניגרו, מפקד כוחות הכיבוי בניו-יורק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המשבר המדיני נמשך - בעקבות הצהרותיו של ראש הממשלה נתניהו המתנגדות לפתרון שתי המדינות, שוקלים בארה"ב לשנות את המדיניות כלפי ישראל בעניין הווטו האוטומטי באו"ם וההכרה במדינה פלסטינית. המהלך, שלטענת גורמים אמריקניים תוכנן כבר לפני ארבעה חודשים, מגיע לאחר שיחה "קשה וקרירה" בה ברך הנשיא אובמה את רה"מ נתניהו על נצחונו בבחירות.

אירן הכריזה רשמית: מפרים את הסכם הגרעין
הביע אופטימיות להמשך | צילום: רויטרס, חדשות

התקדמות בשיחות הגרעין

השיחות בין אירן לבין ארצות הברית על תכנית הגרעין של הרפובליקה האסלאמית ננעלו אמש כששני הצדדים מעידים על התקדמות. מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי אמר היום (שבת) כי הצדדים יתכנסו שוב ביום חמישי הבא כדי לבחון האם ניתן להגיע להסכם.

נשיא אירן חסן רוחני הביע אופטימיות והוסיף כי ניתן להגיע להסכם. בינתיים חילוקי דעות מדוּוחים בתוך המעצמות כשצרפת מתעקשת על הסרה איטית יותר של הסנקציות. שר החוץ של צרפת לורן פביוס אמר כי מדינתו מעוניינת בהסכם, אך כזה שייתן ערבויות לכך שאירן לא תוכל לייצר פצצת אטום. קרי התייחס היום לחילוקי הדעות ואמר כי חלה "התקדמות אמיתית" לקראת הסכם, אך "הפערים בינינו עדיין גדולים, עוד לא הגענו לקו הסיום".

יעמדו בציפיות? השרים הבכירים
הקרב על התיקים | צילום: רויטרס, פלאש 90


לפיד: אסור למנות את דרעי לשר בכיר

על רקע המגעים להרכבת הממשלה, קרא יושב ראש יש עתיד יאיר לפיד לראש הממשלה נתניהו שלא למנות את יושב-ראש ש"ס אריה דרעי לשר בכיר.בעמוד הפייסבוק שלו כתב הבוקר לפיד כשהוא פונה לנתניהו: "עצור רגע. האם אתה שלם עם הרעיון שתמנה לשכר בכיר (אני מבין שמדובר על שר הפנים), האחראי על תקציבים של מיליארדים, אדם שבהרשעת הדין שלו כתבו השופטים: 'קשה היא תמונת השוחד שנתגלתה בראיות'... אל תפקיר בידי אדם כזה את הקופה הציבורית אדוני ראש הממשלה, זה הכסף של כולנו".

בתוך כך, הקרב על התיקים הבכירים בממשלה הבאה קורם עור וגידים. שני היריבים הפוליטיים הוותיקים - נפתלי בנט ואביגדור ליברמן - לא מוכנים לוותר בשלב זה על תיק הביטחון. ליברמן אפילו משדר מסרים לפיהם הוא "לא חייב להיכנס לממשלה" אם לא יקבל תיק בכיר. עם זאת, ההערכה היא שהדרישה לתיק הביטחון הוא תרגיל שנועד להשיג את התפקיד הבכיר האחר: שר החוץ.

יהונתן גפן
צילום: החדשות


אביב גפן על תקיפת אביו: "קל לפגוע אדם, קשה לפגוע ברעיון"

הזמר אביב גפן מגיב היום לתקיפתו של אביו אתמול בידי אלמוני בפתח ביתו. בחשבון הטוויטר שלו כתב הבוקר גפן: "תודה על כל הדאגה, אבא מרגיש מצוין. קל לפגוע באדם, קשה לפגוע ברעיון. שבת שקטה לכולם". מחקירת המשטרה עד כה עולה כי התוקף האלמוני צילצל בדלתו של יהונתן גפן, וכשפתח את הדלת הוכה על ידי האיש שצעק לעברו "שמאלני, בוגד, רוצח". השבוע, במהלך הופעה, התייחס גפן לתוצאות הבחירות ואמר לקהל: "בחרו בגזען, אל תבכו כשהילדים שלכם ימותו במבצע המטופש הבא".

_OBJ

רוכב אופנוע נהרג היום בתאונת דרכים, במקרה אחר נפצע רוכב נוסף קשה. בכביש מספר 31, סמוך ליציאה מערד לכיוון ים המלח, החליק הרוכב בן 32. פראמדיקים של מד"א שהגיעו לזירה ביצעו בו פעולות החייאה אולם נאלצו לקבוע את מותו. סמוך לשדה יואב נפצע קשה בתאונה עצמי רוכב אופנוע בן 35. פראמדיקים של מד"א פינו אותו לבית החולים סורוקה בבאר שבע כשהוא סובל מחבלה בראשו.