אדל ביטון (צילום: אלבום המשפחה, מועצה אזורית שומרון)
אדל ביטון | צילום: אלבום המשפחה, מועצה אזורית שומרון

אבל כבד נפל היום (שלישי) על בית משפחת ביטון בעקבות הבשורה על מותה של הבת אדל כתוצאה מסיבוך של דלקת ריאות, זאת לאחר ששרדה פיגוע זריקת אבנים בכביש חוצה שומרון לפני כשנתיים. "התפללנו הרבה, קיווינו, ציפינו, אך יחד עם זאת השארנו את זה בידי הקדוש ברוך הוא. אנחנו מאמינים שיש סיבה לכל", אמרה הערב רחל ביטון, סבתה של אדל. למרות סירוב המינהל האזרחי, משפחת ביטון החליטה לקיים את ההלוויה מחר ביישוב יקיר הסמוך לאריאל שבשומרון בשעה 13:00.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במשפחה אמרו הערב כי הם מעוניינים שאדל תיטמן ביישוב יקיר בשומרון. ההורים אדוה ורפי פנו לממלא מקום ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ולרב היישוב אהרון כהן בבקשה לאפשר זאת ולהכשיר שטח לשמש כבית קברות וזאת בתוך גבולות המוניציפליים של היישוב. לדבריהם, ביישוב ישנו שטח מתאים של 20 דונם.

לשם כך פנתה המועצה למינהל האזרחי והתקבלה תשובה שלילית, זאת בשל חוסר תכנית מתאר להקמת בית קברות באותו שטח. יש לציין שללא אישור מדיני לא מקודמות תכניות כלל בכל אזור יהודה ושומרון. דגן עצמו פנה בדחיפות ללשכת ראש הממשלה ושוחח עם מזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט בדרישה להתערב בעניין.

"אדל נרצחה אך ורק בגלל היותה יהודייה. לא יעלה על הדעת שבגלל בעיות ביוקרטיות היא לא לא תיטמן ביקיר. אני קורא לראש הממשלה שיורה למנהל שלא לנקוט באטימות ולאפשר קבורתה של אדל במקום שכה אהבה", אמר בתגובה גרשון מסיקה, ראש המועצה האזורית שומרון ששהה לצד המשפחה ברגעיה האחרונים של אדל.

מהמינהל האזרחי נמסר בתגובה: "אנו משתתפים בצער המשפחה. המינהל האזרחי יסייע לאיתור מקום קבורה ככל הניתן".

תובא למנוחות ביקיר. אדל ביטון, ארכיון (צילום: באדיבות המשפחה)
המשפחה: לקבור את אדל ביקיר | צילום: באדיבות המשפחה

סבתה של אדל: "נלחמה עד הרגע האחרון"

"ביום הגורלי ההוא הם יצאו מהבית שלי, ברגע אחד הכל חרב. עשינו כל מה שהיה בידינו, לא חסכנו שום כוח שבעולם, הילדה קיבלה טיפול צמוד 24 שעות בלי שום היסוס והיינו מוכנים לתת עוד", שחזרה. "לצערי זה נגמר ואנחנו נתפלל בשבילה שתנוח שם. אתמול היא נלחמה, היום היא כבר הרימה ידיים. היא נאבקה כמו פנתר לכן האמנתי באמונה שלמה שהיא תצא את זה אבל כנראה זה היה יותר מידי בשבילה כבר".

"אנחנו מודים ואוהבים את עם ישראל שתמך בנו. אין לנו מילים. אנחנו מקווים שבאמת לא יהיה יותר טרגדיות כאלה, זאת תפילתי עכשיו", הוסיפה ביטון.