שבוע אחרי שנפגעה בפיגוע בקבוק התבערה בשומרון, איילה שבה לתקשר עם בני משפחתה: איילה שפירא בת ה-11 נפצעה אנושות בפיגוע סמוך לאל מתן שבשומרון ביום חמישי שעבר ואושפזה בבית החולים כשהיא סובלת מכוויות בדרגה ג' ב-50% מגופה ובפניה. היום (חמישי) היא התעוררה והחלה לתקשר חלקית עם בני משפחתה, שלא משים ממיטתה בבית החולים תל השומר. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רות שפירא, אמה של איילה סיפרה על הרגע המרגש: "היא התעוררה וזיהתה את אבא שלה. אני לא הייתי לידה ודיברתי אתה בטלפון. היא מגיבה לשאלות פשוטות כששואלים - אותה היא מרימה את היד ועונה עניינית".

היא ציינה כי תהליך השיקום שצפוי לבתה עוד יהיה ממושך: "יש רגעים שהיא שוקעת חזרה לחוסר הכרה. עוד יש לה דרך ארוכה מאוד לעבור".

זירת הפיגוע (צילום: צוות צחי - כוננים קרנ"ש)
זירת הפיגוע | צילום: צוות צחי - כוננים קרנ"ש

אביה של הילדה, אבנר שפירא, שחזר את הרגעים הקשים וסיפר על התגלגלות האירועים: "נסענו וחיכו לנו במארב. ראינו את ההצתה של בקבוק התבערה. אמרתי שאם ניסע מהר - אולי נוכל לעבור אותו. צעקתי לאיילה לצאת מהרכב והיא חילצה את עצמה".

"חשוב לי להעביר מסר", הוא הוסיף. "האירוע הזה הוא לא אירוע פלילי. מי שזרק עלינו את בקבוק התבערה הוא לא פושע או עבריין, אלא חייל של האויב שנמצא במלחמת חורמה נגדנו".

הרכב המפויח מפגיעת בקבוק התבערה (צילום: כב"א יו"ש)
הרכב המפויח מפגיעת בקבוק התבערה | צילום: כב"א יו"ש

שני נערים החשודים בביצוע הפיגוע נעצרו

יומיים אחרי זריקת בקבוק התבערה לעבר רכבה של משפחת שפירא הותר לפרסום כי כוחות הביטחון עצרו שני חשודים בביצוע הפיגוע - שהודו בחקירתם כי ארבו לכלי רכב ישראלים והשליכו את בקבוק התבערה.

שעות ספורות לאחר הפיגוע הקשה עצרו שירות הביטחון הכללי וצה"ל שני נערים פלסטינים מהכפר עזון בשומרון, אחד בן 16 והשני בן 17. בחקירתם הודו השניים כי יצאו מעזון לכיוון הכביש המוליך ממעלה שומרון ליישוב אל מתן במטרה להשליך בקבוק תבערה לעבר כלי רכב.

הם המתינו בצד הדרך, הבחינו בכלי רכב הנעים על הציר ואז הדליקו את בקבוק התבערה והשליכו אותו לעבר אחד מכלי הרכב - שנפגע והתלקח. לאחר מכן, נמלטו השניים חזרה לכפר עזון.

כוח של יחידת דובדבן, שפעל במסגרת מבצע של חטיבת אפרים, לכד את שני החשודים. מח"ט אפרים, אל"מ גיא ברגר סיפר על המבצע: "מיד לאחר האירוע, בזכות מודיעין מדויק של השב״כ וביצוע מקצועי של יחידת דובדבן, פשטנו בכוחות גדולים על הכפר ועצרנו את המחבלים. צה"ל ימשיך לעשות כל שביכולתו להגן על תושבי הגזרה ולסכל פעולות טרור בעתיד".