בניגוד למראות אליהם הורגלנו ממערכות בחירות קודמות, כיכר רבין לא התמלאה הלילה (רביעי) בחוגגים - לא מהימין ולא מהשמאל. אולם יום השבתון, חגיגות סנט פטריק ואווירת החגיגה הדמוקרטית הביאו מאות אזרחים אל הפאבים ומקומות הבילוי שהפכו תוך זמן קצר לעמוסים למדי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במקומות הבילוי הסמוכים לכיכר רבין בתל אביב, ניתן היה למצוא צעירים רבים שטענו כי הם מאוכזבים מתוצאות המדגמים שפורסמו הלילה. "רצינו שהשמאל יהיה בשלטון", אמרה מורן שבחרה לבלות את ליל הבחירות בפאב. "קיווינו שיהיו עוד מנדטים ואנחנו מאוד מאוכזבים. אנחנו מקווים שאולי יהיה עוד איזשהו מהפך והקולות שעוד לא נספרו יביאו עוד קצת מנדטים. שומרים קצת על אופטימיות".

"ציפיתי לממשלה שנוטה יותר לכיוון השמאל", אמר בליין אחר. "מקווה להתעורר בבוקר כשהתוצאות קצת שונות. אני לא נוטה לאיזה שהיא מפלגה מסוימת, מקווה שיהיה טוב". צעירה אחרת סיפרה שתכננה להרים כוסית לכבוד ניצחון אפשרי של המחנה הציוני - אך התאכזבה כשראתה את תוצאות המדגמים. "עלתה בראשי האפשרות שאקפוץ למים בחגיגות השמחה, יש לי חולצה בתיק של 'מחליפים את השלטון', אבל כנראה שזה לא יקרה. עכשיו מתכננים את הנסיעה לברלין, אולי".

"רק אחדות תביא את השינוי"

לצד הצעירים המאוכזבים, ניתן היה לפגוש כמה בליינים שהביעו אופטימיות לנוכח תוצאות הבחירות המסתמנות. "אני מאחלת לנו ממשלה מאוחדת, של שני ראשי ממשלה שונים בחילופי רוטציה", אמרה אחת מהם. "אני באמת חושבת שזה מה שיביא את השינוי. כשהיינו עם איש אחד, זה לא הלך. אולי עם שניים זה יצליח".

רון, שהגיע אף הוא לאזור הכיכר כדי ליהנות מכוס בירה, הסביר כי על נתניהו להרכיב את ממשלת האחדות. "לא היתה אף אופציה לשינוי מהותי כאן במערכת הזו. בסופו של דבר הגענו לתיקו, סיימנו בתיקו", אמר. "ביבי צמצם את הפערים אבל אני חושב שיש סיכוי לשינוי. מקווה שתתקבל החלטה נכונה ותורכב ממשלת אחדות. אם ביבי לא מוכן, הוא מוזמן לקחת את הדברים שלו וללכת ושבוז'י ירכיב את הממשלה".