אייל גולן. ארכיון (צילום: חדשות 2)
אייל גולן. ארכיון | צילום: חדשות 2

פרסום ראשון: רשויות ההגירה בארצות הברית סירבו לאשר את כניסתו של הזמר אייל גולן למדינה. הסיבה: הרשעתו בהעלמות מס בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גולן אמור היה לטוס מחר לארצות הברית וכעת נראה כי הנסיעה מוטלת בספק. בחודש מאי 2014 קיבל בית משפט השלום בתל אביב את הסדר הטיעון עם גולן, שבמסגרתו הודה בעבירות של העלמת הכנסות בגובה של כ-2.5 מיליון שקלים ובניכוי חשבוניות מס פיקטיביות.

עוד נקבע בהסדר הטיעון כי חברת ההפקות "ליאם הפקות", שבבעלותו של גולן, תשלם קנס בסכום שטרם נקבע. אמנם עדיין לא הושגה הסכמה על העונש שצפוי להיות מוטל על גולן, אך ההערכה היא שיתבקש לרצות ארבעה חודשי עבודות שירות.

לטענת פרקליטיו של גולן, עו"ד אודי ברזילי, דובי וינרוט ועמית חדד, גולן לא ידע על העבירות שהתבצעו בחברת ההפקות שלו "ליאם הפקות", אך בחר להודות במסגרת הסדר הטיעון. "הוא לא היה קשור לעבירות האלה, אבל לקח עליהן אחריות ואנו מגבים אותו", מסרו. "רשויות החקירה נהגו עמו באופן מאוד הוגן ומקצועי ועל זה אנו מודים להן. ההסכם נמצא בגיבוש כבר שנה ואנו מרוצים שהעניין נסגר ללא פנייה לערכאות.

"אייל הגיע לבית המשפט והודה בעובדות כתב האישום המתוקן, ובכך נטל אחריות מלאה כמנהל החברה על המעשים שנעשו על ידי חלק מהעובדים בה. אנו מאמינים כי לאחר הטיעונים לעונש, בית המשפט ישתכנע כי ההסדר העונשי המוסכם נכון וראוי בנסיבות העניין."

כתב האישום נגד גולן הוגש באוקטובר 2013, ובמסגרתו נאשמו הזמר וחברת "ליאם הפקות" בהעלמת הכנסות בגובה 2.65 מיליון שקלים. כמו כן צוין בכתב האישום כי הזמר וחברת ההפקות הגישו חשבוניות פיקטיביות ודוחות כוזבים למס הכנסה