בנט
"מעשה ברברי". בנט | צילום: פלאש 90 תומר נאוברג

המשטרה ממשיכה בחיפושים אחרי החשוד בתקיפתו של הסופר והמשורר יהונתן גפן אתמול (שישי) בביתו שבמושב בשרון. לדברי גפן, אלמוני שנכנס לביתו ניסה להכותו, קרא לעברו "שמאלני בוגד", השליך עליו ביצה ואז נמלט. כל זה קורה אחרי שהוא מתח ביקורת על נתניהו במהלך הופעה שקיים השבוע, לאחר הבחירות. הערב, עם צאת השבת, פרסם יושב-ראש הבית היהודי נפתלי בנט הודעת גינוי לאירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"התקיפה של יהונתן גפן היא מעשה ברברי ופחדני", כתב בנט. "לאיש של דיבור ועט עונים בדיבור ועט, לא בידיים. יהונתן סע הביתה, תרגיש טוב".

הפוסט
הפוסט | צילום: טוויטר

מוקדם יותר היום הגיב לתקרית בנו, הזמר אביב גפן, והודיע כי מצבו של אביו תקין. "קל לפגוע באדם, קשה לפגוע ברעיון", צייץ גפן הבן בחשבון הטוויטר שלו, והוסיף: "תודה על כל הדאגה, אבא מרגיש מצוין. שבת שקטה לכולם".

הצרה הגדולה במדינה - הדת
"מרגיש מצוין". יהונתן גפן | צילום: החדשות
" אי אפשר להרוג רעיון". גפן הבן | צילום: חדשות 2

מחקירת המשטרה עולה כי התוקף האלמוני צלצל בדלתו של יהונתן גפן, וכשפתח את הדלת - הכה אותו וצעק לעברו "שמאלני, בוגד, רוצח".

מקורביו של גפן הוסיפו כי "כשהוא פתח את הדלת הוא קיבל אגרוף וקללות". גפן, שלא נזקק לטיפול רפואי, הזעיק את המשטרה: "פיזית הוא בסדר אבל הוא בטראומה". לפני שנמלט האלמוני מהזירה הוא גם השליך ביצים אל תוך ביתו של גפן.

השבוע, במהלך הופעה, התייחס גפן לתוצאות הבחירות ואמר לקהל: "בחרו בגזען, אל תבכו כשהילדים שלכם ימותו במבצע המטופש הבא שאולי יקראו לו תות עשן. בחרתם במנהיג שמבטיח לנו מוות. פחד ולא תקווה".