המנוף בא לחלץ
עיכובים בקו החוף. רכבת ישראל | צילום:

דווקא ביום העמוס ביותר בשבוע, בו עשרות אלפי נוסעים עושים את דרכם לעבודה או לבסיס, נרשמים הבוקר (ראשון) עיכובים בהגעת הרכבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השיבושים נגרמו בעקבות רכבת עבודה שסטתה מהמסילה צפונית לבנימינה. בעקבות עצירת הרכבת על המסילה מורגשים עיכובים ואיחורים על קו החוף, בין בנימינה לתל אביב.

מרכבת ישראל נמסר כי בשלב זה הרכבת פונתה מהמסילה, אך עדיין מורגשים עיכובים בהגעת רכבות הנוסעים לתחנות. צוותים טכניים הגיעו למקום ומטפלים במסילה שנפגעה.

ברכבת ישראל הבהירו כי לא מורגשים עיכובים באזורים נוספים ברחבי הארץ וכי הרכבות צפויות לאחר ליעדיהן בכ-20 דקות - תלוי במהירות הטיפול במסילה החסומה.

העבודות הבוקר על המסילה שנפגעה
עבודות על הפסים, הבוקר | צילום:

"אנשים עמדו אחד על השני"

למרות טענות הרכבת לפיהן העיכובים מסתכמים בכ-20 דקות בממוצע, איתן, שעלה על הרכבת מנהריה לתל אביב בשעה 7:30, הגיע ליעדו באיחור של שעה וחצי. "עליתי בנהריה בשעה 7:29", סיפר איתן לחדשות 2 Online. "הרכבת אמורה להגיע לתא ב-9:00 והגיעה ב-10:30 - בשעה וחצי איחור".

"עד חיפה הכל זרם אבל בין חיפה לבנימינה הכרוז אמר שיש שיבושים ושרכבת ירדה מהמסילה וזהו, עמדנו", הוסיף הנוסע הזועם. "המשכנו לנסוע בהילוך איטי לסירוגין כל הדרך עד לתל אביב. הרכבת הייתה מפוצצת, עמוסה באנשים שעומדים אחד על השני. בגלל שאין רכבות היה לחץ ברציפים. זה פשוט לא הגיוני".

לדבריו, היה צורך לדחוף נוסעים על מנת לרדת מהרכבת. "זה פשוט פסיכי", הוא תיאר. "התקלה ברכבת קרתה ב-4:30 לפנות בוקר. 6 שעות אחרי וזה המצב. אין מה לעשות זאת הרכבת שלנו. הנוסעים כעסו ממש. אתה יושב שלוש שעות וחצי בתוך רכבת - זאת חוויה לא נעימה. אף אחד לא מעדכן מה קורה ומתי זה צפוי להשתחרר. פשוט עומדים במקום ומחכים".