מחה - וזכה. מימון ובתו (צילום: באדיבות המצולם)
מחה - וזכה. מימון ובתו | צילום: באדיבות המצולם

סיפורו של פיני מימון, צעיר בן 28 משדרות לקוי ראייה מלידה - אשר דווח לראשונה לפני כחודש בחדשות 2 Online - חולל שינוי בגישת רשות מקרקעי ישראל לזכויות עיוורים. מימון לא הוגדר לפני כחודש כזכאי לפטור ממכרז ברכישת קרקעות, מכיוון שעיוורים לא והגדרו כנכים - אך שלשום (שלישי) אישרה הרשות את הענקת ההטבה גם ללקויי ראייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מימון, נשוי ואב לילדה הנושא תעודת עיוור ומוכר כבעל 100% נכות, ניסה להירשם למכרז לרכישת קרקעות שפירסמה רשות מקרקעי ישראל והופתע לגלות אבסורד מקומם: למרות שחלק מהמגרשים לשיווק יועדו והוקצו במיוחד לנכים, התשובה הלקונית שקיבל מרשות מקרקעי ישראל היתה שמבחינת הגדרות החוק היבש רק נכי גפיים או נכי צה"ל ופעולות איבה זכאים לפטור ממכרז.

בתגובתה מסרה אז רשות מקרקעי ישראל כי תפעל לשינוי המצב ואכן, לאחרונה העביר היועץ המשפטי של הרשות חוות דעת המאפשרת לעיוורים לקבל מעתה את ההטבות הניתנות לנכים.

"מגבלה פיזית". מימון ורעייתו (צילום: באדיבות המצולם)
"מגבלה פיזית". מימון ורעייתו | צילום: באדיבות המצולם

שלשום אישרה כאמור ההנהלה את ההחלטה. גיא שמחי, מנכ"ל המרכז לעיוור, סייע למימון רבות במאבק וזכה לבשר לו על ההטבה. מימון המאושר אמר לחדשות 2 Online: "אני שמח שבמקרקעי ישראל החליטו לשנות את הגישה ועשו את השינויים וההתאמות".

"הגיע הזמן שאחרי כל כך הרבה שנים גם עיוורים יוכרו כנכים שווי זכויות על ידי מקרקעי ישראל, ולא רק שם אלא גם במקומות רבים נוספים שבהם יש אפלייה ואבחנה בין עיוורים ובין נכים", סיכם.