חברת ישראייר שוקלת להגיש תלונה במשטרה נגד הנוסעים שהתפרעו לטענתם בטיסה לוורנה שבבולגריה, ותיעוד שלה הועלה לרשת. לחדשות 2 Online נודע כי האירוע החריג דווח להנהלה כבר בתום הטיסה, וכן דיווח בנושא הועבר מיידית לרשויות בבולגריה עם הנחיתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנו מגבים לחלוטין את הדייל ומחזקים את כל הצוות", סיפר גיל סתיו, סמנכ"ל שיווק ומכירות ישראייר. "הוא פעל על פי הנהלים בחברה, לא מדובר במשהו אישי. הוא מרגיש בסדר, כל הלהבות מאוד גבוהות. נתחקר את המקרה הזה. חשוב לשמור על בטיחות".

לדבריו, הדיילים נתקלים מפעם לפעם בתופעות כאלה. "ברוב המקרים הצוות מתמודד עם המקרים בצורה טובה", הוסיף סתיו. "שמחים שהנושא עלה למודעות הציבורית".

הנוסעת שתועדה בטיסה אמרה לחדשות 2 Online: "כולם יידעו מה היה שם, אני עכשיו מדברת על זה עם ישראייר".

מקורבי הדייל מספרים כי הוא חושש שהמשפחה שתועדה תפגע בו. "הוא מקבל המון תגובות חיזוקים ומודה לכולם אבל זה קשה, זו המציאות היום-יומיומית, אמנם זה אירוע חריג אבל יש דברים כאלה", סיפר אדם ששוחח איתו לאחר התקרית.

דייל נוסף מספר: "הטיסה הזו לוורנה היא קו מאוד בעייתי ויש שם נוסעים מאוד קשים. המקרה הזה אמנם לא קורה בכל טיסה אבל זלזול ודיבור מגעיל לדיילים אצלנו זה משהו שבשגרה, אתה עוטף על עצמך שריון של צב לפני שאתה נכנס לטיסה. והכל אתה צריך כמובן לעשות עם חיוך. אנחנו עושים הכל כדי לתת את השירות הטוב ביותר וזו פשוט השפלה".

בקטע הווידאו הקצר נראים הנוסעים כשהם תוקפים דייל באלימות מילולית קשה, זאת בעקבות ויכוח על מכירת מוצר פטור ממכס על המטוס. גם בחברת התעופה לא נשארו אדישים לסרטון והתחייבו לפעול על מנת למגר את התופעה.

דיילים נוספים ששיתפו את הסרטון בפייסבוק ציינו כי קיבלו פניות מבני המשפחה - בהן ביקשו מהם בכל לשון של בקשה להסירו כי הוא פוגע בהם.

"אתה עובד שלי!"

"אתה עובד שלי, שילמתי על הטיסה ואני רוצה שוקולד!", נראית אחת הנוסעות זועקת לעבר הדייל. לאחר שניות ארוכות של קללות עסיסיות, הצטרפה לתקרית החריגה גם אחותה שישבה מצדו השני של המעבר. "היא שילמה על כרטיס טיסה, תמכור לה את השוקולד, יא חתיכת זבל!", היא מטיחה לעברו.

הדייל, שנראה מעט המום מהסיטואציה, פונה אל הנוסעים ומבקש מהם להירגע. משנכשלו מאמציו, הוא מזהיר אותם כי למעשיהם עלולות להיות השלכות חמורות. בשלב זה מצטרף למהומה גם בעלה של הנוסעת, שקם לעברו של הדייל, כשהוא מאיים לכאורה לפגוע בו פיזית. רק בזכות התערבות של נוסעים נוספים נמנעה קטטה אלימה.

מחברת ישראייר נמסר בתגובה לסרטון כי "תופעת האלימות של נוסעים כלפי צוות הטיסה הולכת ומתגברת. היא אף מצוינת בדוח של הארגון הבינלאומי לתעופה אזרחית. תפקידנו לעשות הכל בכדי למגר התופעה בראש ובראשונה בהיבט הבטיחותי כלפי הנוסעים והציוד בטיסה. הסרטון שהועלה לרשת צולם על ידי אחד הנוסעים ששיתף את כולנו בחוויות שיש לעוקרן מהשורש. ישראייר עושה ותעשה הכל בכדי להבטיח רמת ביטחון ובטיחות גבוהה ומחמירה".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv