נרתמים למען אמלי
נרתמים למען אמלי | צילום:

כולם למען אחת: ביום שישי הקרוב ייצאו תלמידי בתי הספר בנתניה למבצע התרמה למען ילדה קטנה החולה בסרטן. אמלי שוורצמן, בת 3.5, הסובלת מגידול בראשה, זקוקה לטיפולים המתבצעים בחו"ל - ובעירה נרתמו לסייע בגיוס הכסף. במהלך היום יתרימו התלמידים את התושבים במרכזי הקניות תחת הסיסמה "ילדי נתניה למען אמלי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עד לפני כשנה, אמלי הקטנה התנהגה כמו מרבית הילדים בגילה: מקסימה, חברותית ומלאת שמחת חיים. אולם כשהייתה בת שנתיים, אבחנו הרופאים גידול בראשה - ומאז חייה השתנו. "בהתחלה היא רק סבלה מבחילות", שחזרה אמה, מרינה שוורצמן. "היא לא סבלה מתסמינים התפתחותיים או מכל דבר אחר שיכול היה להעיד על המחלה. היינו בטוחים שבכלל מדובר בווירוס שיחלוף".

אלא שבתום בדיקות נוספות התברר כי תמונת המצב חמורה בהרבה מכפי שסברו: אמלי סובלת מגידול מדולובלסטומה במוחה - בדרגה C. מאז ינואר 2014 אמלי טופלה בהקרנות, זאת על אף גילה הצעיר. בהמשך נדרשה לשלושה סבבים של כימותרפיה ואף עברה שלוש השתלות מח עצם - אך הסרטן סירב לעזוב את גופה. "עוד בזמן שאמלי הייתה בבדיקות, הבחנתי ברופאים מתייעצים ביניהם והבנתי שמשהו לא בסדר. ביום שהתבשרנו על הגידול היינו פשוט בהלם. חיינו התהפכו לחלוטין", סיפרה האם.

מבצע התרמה  ביום שישי הקרוב
מבצע התרמה ביום שישי הקרוב | צילום:

כ-300 אלף דולר כדי לנצח את הסרטן

בעקבות ממצאי הבדיקות, פנו בני משפחתה של אמלי להתייעצות עם המומחים בעולם בטיפול בגידולי מוח שטענו כי אם תמשיך בהקרנות, היא תישאר עם פגיעה קשה. המומחים הציעו לנסות טיפול ייחודי בנוגדנים המתבצע כבר כמה שנים בבית חולים בניו יורק. עלות הטיפול - כ-300 אלף דולר.

עמותת "קו לחיים" התגייסה למען אמלי והיא מנהלת את מבצע גיוס התרומות ביום שישי הקרוב, 6.2, יחד עם עיריית נתניה וראשת העיר מרים פיירברג-איכר. "אני פונה לכל אם ואב, סבא וסבתא שיעזורו ככל שאפשר", אמרה מרינה לרגל יום ההתרמה למען בתה. "לבד לא נצליח בחיים להצליח אותה. קיבלנו כבר סיוע מחברים קרובים, אבל אנו זקוקים לעזרה נוספת כדי לתת צ'אנס לאמלי".

להעברת תרומות לאמלי:

-העברה בנקאית לחשבון הנאמנות בבנק הפועלים, סניף 532, מס' חשבון 501543 ע"ש קו לחיים עבור אמלי שוורצמן
-המחאה ל"קו לחיים" עבור אמלי שוורצמן, גונן 15 פתח תקווה, 49170
-במשרדי עמותת קו לחיים בטלפון 03-9250505 ולציין עבור אמלי
-תרומה מאובטחת באתר האינטרנט בכתובת: www.kavlachayim.co.il