בנס לא היו נפגעים
נתניה, הבוקר | צילום:

צפון הארץ נצבע בלבן הבוקר (רביעי), אבל הרוחות הסוערות מגיעות לכל פינה ברחבי הארץ. הן כל כך חזקות עד כדי כך שאפילו עמוד במשקל של מספר טונות לא עמד באתגר - ונפל הבוקר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בעמוד פרסומות גדול מימדים שקרס הבוקר ברחוב הגביש באזור התעשייה החדש בנתניה. למרבה המזל, איש לא נפגע כתוצאה מהקריסה המבהילה, ונזק נגרם ככל הנראה אך ורק לעמוד הפרסומות עצמו שנפל על הכביש.

השלט שקרס בנתניה (צילום: זיו קויפמן)
נתניה, הבוקר | צילום: זיו קויפמן

החשמל המחובר לעמוד הפרסומת נותק בעקבות המקרה, וכוחות משטרה של תחנת נתניה הוזעקו לזירת האירוע. מיד עם הגעתם הם החלו לבודד את הזירה, ובמקביל זומנו צוותים מקצועיים כדי לטפל במפגעים.

בדרך נמיר בתל אביב קרס הבוקר עץ על מכוניות שנסעו במקום. למרבה המזל, גם בתקרית הזו אין נפגעים. נזק קל נגרם למכונית.

עץ קרס בדרך נמיר שבתל אביב (צילום: נילי טל)
תל אביב, הבוקר | צילום: נילי טל

הרוחות העזות המנשבות בכל רחבי הארץ גורמות לעוד נזקים והפסקות חשמל מקומיות. לאחר שאמש נותקו 1,200 בתים בפתח תקווה מחשמל, בשעות הלילה קרסו 34 עצים וארבעה עמודי תאורה בראשון לציון.

ראשל"צ, אמש (צילום: דוברות עיריית ראשון לציון)
ראשל"צ, אמש | צילום: דוברות עיריית ראשון לציון

באזור המרכז קרסו עצים על כבלי חשמל וגרמו לניתוק הזרם לזמנים קצרים. בחברת החשמל ערוכים בכוחות מתוגברים לאפשרות של התגברות הרוח והחרפה במידת הנזק. ביציאה מחניון לב המפרץ קרס עמוד חשמל ועצים נוספים קרסו על כבלי חשמל בכפר מונאש בעמק חפר. בצפת נחסם כביש בשכונת נווה אורנים לאחר שפרגולה עפה ברוח ופגעה במכונית חונה.